Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Komputer i alkohol


damkas1989
 Share

Recommended Posts

Mam 30 lat jestem żonaty i mam dwójkę dzieci. Mam problem z komputerem i alkoholem. Przez to zaniedbywalem rodzinę do tego stopnia, że żona wyrzuciła mnie z domu. O ile z alkoholem nie jest tak źle bo potrafię poprostu nie pić, to granie w gry komputerowe w moim życiu było od zawsze i czuję że jest to coś co mi w życiu dobrze wychodzi bo poświęciłem temu tysiące godzin. Postanowiłem rzucić to dla rodziny, ale czuję że będzie mi tego brakować bo to część mojego życia i nie wiem czy będę z tego zadowolony. Rodzina jest dla mnie ważniejsza lecz czuję że straciłem coś co potrafilem dobrze robić i sprawialo mi to wiele radości. Czy dobrze robię? Czy może próbuję się oszukać i prędzej czy później to wróci? Jak sobie z tym poradzić?

Edited by damkas1989
Dodałem wiek
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

prawdopodobnie jest Pan uzależniony od gier, być może od alkoholu. Aby zadbać o siebie a tym samym o swoją rodzinę powinien Pan skontaktować się z terapeutą uzależnień w Poradni Leczenia Uzależnień lub on-line. Dowie się Pan czy jest Pan uzależniony, czym jest uzależnienie (min. choroba nieuleczalna i przewlekła), jakie są mechanizmy uzależnienia i jak sobie z nimi radzić oraz jak wypełnić pustkę po grach.

O uzależnieniu mogą świadczyć następujące fakty, które Pan wymienił, a które potwierdzają objawy uzależnienia:

1. Koncentracja życia na graniu: "to część mojego życia, będzie mi tego brakować"

2. Granie pomimo strat - "żona wyrzuciła mnie z domu"

3. Zaniedbanie innych zadań, obowiązków, hobby z powodu grania - "zaniedbywałem rodzinę"

4. Poświęcanie coraz więcej czasu graniu: - "poświęciłem temu tysiące godzin"

5. Utrata kontroli nad graniem - "O ile z alkoholem nie jest tak źle bo potrafię po prostu nie pić, to granie w gry komputerowe......" ?

6. Chęć gry, przymus - "postanowiłem to rzucić ... ale nie wiem czy będę zadowolony"

To bardzo ważne, że szuka Pan dla siebie pomocy, jest ona dla Pana dostępna - niech Pan wykona kolejny krok i zgłosi się do terapeuty.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Odkąd nie mieszkam z żoną to nie gram. Uważam te 12 dni za mój sukces który ciągle rośnie. Mimo to czasami śni mi się ta cała atmosfera z graniem. Jestem założycielem grupy, dzięki której kilkanaście osób z całej Polski poznało się i zżyło w celu utworzenia drużyny. Na obecnym etapie zaawansowania nie dostawaliśmy wynagrodzenia za grę, choć jest to w tym "esporcie" możliwe. Tak jak na początku wspomniałem nie gram dzisiaj dwunasty dzień i jest to pierwsza taka dobrowolna przerwa w moim życiu, z czego się bardzo cieszę i chciałbym tak jak Pani mówi zapełnić czymś tą pustkę, żeby do tego już nigdy nie wrócić. Czuję że będzie mi brakować nie tylko samego grania jak i też atmosfery która tam się udziela (zaczynając od luźnych rozmów i żartów z tymi ludźmi, a kończąc na opracowywaniu nowych taktyk, które podnosiły nasz poziom gry i przybliżały do PROFESJONALNEJ SCENY). Jak usunąć ze swojego życia jedno z marzeń o którym właśnie wspomniałem?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

gratuluje, że Pan potrafił przestać grać. Dobrze, że docenia się Pan za to.

Co do marzenia - może Pan zrobić bilans. Co Pan zyska a co straci w wyniku realizacji tego marzenia. Trzeba spojrzeć na konsekwencje (w tym również rozwój uzależnienia).

A potem podjąć świadomą decyzję

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.