Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Schizofrenia. Problem z mama


Recommended Posts

Witam jestem mama mam 22 lata. Problem tkwi z moja mama. Od kilku dni zachowuje się dziwnie. Zupełnie inaczej. Mama mojej mamy (moja babcia) ma od lat schizofrenie. Dlatego tez podejrzewam ja u mamy. Tylko jak mam ja namówić na leczenie ? Chociaż jedna wizyte u lekarza ? Nie wiem czy jestem sama sobie poradzić z tym problemem. Proszę o rady 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

może warto aby Pani porozmawiała z mamą i powiedziała jej, że zauważyła Pani jej inne zachowanie. Być może mama przeżywa jakąś sytuację i stąd zmiana w jej postępowaniu. Nie napisała Pani na czym to dziwne zachowanie polega więc trudno mi do tego się odnieść i stwierdzić czy wymaga konsultacji lekarza.

Gdyby zachowanie mamy było irracjonalne, agresywne czy niebezpieczne (zagrażające życiu lub zdrowiu) powinna Pani wezwać pogotowie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Tzn od jakiegoś czasu twierdziła ze jest na podsłuchu ze jest obserwowana. Od kilku dni zaczęła robić porządki w domu wszystko wyrzuca nic jej nie pasuje. Ironicznie się śmieje jak zaczynam temat wizyty u lekarza. Mama nigdy nie była pedantyczna a teraz ciagle chodzi i sprząta. Większość z tego idzie do wyrzucenia bo „stare” 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.