Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Recommended Posts

Jestem studentem w wieku 22 lat. Od siedmiu borykam się z wieloma problemami spowodowanymi różnymi, życiowymi scenariuszami, już najwyższy czas podjąć jakieś samodzielne działania. Cierpię na zaburzenia lękowe, w pewnym stopniu też obsesyjno-kompulsywne oraz afektywne, osobowość paranoiczną i unikającą, do tego politoksykomanię i zaburzenia rytmu snu oraz wstawania, podejrzewam natomiast jeszcze u siebie chorobę afektywną dwubiegunową z hipomanią. Chciałbym myśleć pozytywnie, ale nie radzę sobie chyba już z tym chaosem jednakowe. Nie wiem, jaki pierwszy krok wykonać. Swego czasu uczęszczałem na indywidualne terapie: behawioralną oraz humanistyczną, byłem też leczony psychiatrycznie na lekooporną depresję. Terapie były prywatne, jednakże teraz muszę zaufać publicznej służbie zdrowia, czy powinienem więc zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego? Do psychiatry? A może najlepiej by było, gdybym najpierw poszedł do Poradni Leczenia Uzależnień? Nie mam pojęcia, co w obliczu takiej sytuacji byłoby najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Czy warto próbować też terapii grupowej? Każdy dzień przeraża, zależy mi, żeby jak najszybciej podjąć jakieś kroki. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Przede wszystkim powinien Pan zapisać się do Poradni Zdrowia Psychicznego na konsultację z lekarzem psychiatrą. Obecnie taka rozmowa może odbyć się telefonicznie, lekarz postawi diagnozę zaleci leczenie i dalsze postępowanie  (w tym rodzaj terapii) oraz recepty wystawi on-line.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.