Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem dziewczyną w wieku 21 lat. Od pewnego czasu zmagam się z brakiem motywacji do działania, brakiem radości z życia i pomysłu na nie. Zdałam sobie z tego sprawę całkiem niedawno, bo kilka miesięcy temu, gdy problem nasilił się jeszcze bardziej, jednak wiem że trwa to o wiele dłużej (conajmniej 2 lata). Moje życie nie wygląda tak, jak tego pragnę, ale sama nie potrafię tego zmienić, prawie codziennie ciężko jest mi przysłowiowo zwlec się z łóżka, znaleźć jakiś cel, każdy dzień jest tak naprawdę wyzwaniem. Mimo że mam pracę w dogodnych godzinach, kochającego partnera i kilku dobrych przyjaciół nie potrafię cieszyć się z życia. Dodatkowo potęguje to uczucie moja trudność w nawiązywaniu nowych kontaktów i utrzymania relacji z ludźmi, które występują od zawsze, obniża to moją samoocenę. Również nie potrafię często skupić się na czymś konkretnym, mam kłopoty z uczeniem się, jakby mój umysł się wyłączał, nie mam zainteresowania kompletnie niczym, wiele czynności sprawia mi trudność. Czy wiedzą Państwo jak mogę sobie pomóc, jak zacząć? 

Uprzedzając Państwa, wiem że najlepszym wyjściem byłaby wizyta u psychologa, ale z wiadomych przyczyn nie jest to teraz możliwe, mam również kłopoty finansowe. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Pisze Pani o tym, że od pewnego czasu odczuwa Pani obniżenie nastroju, które parę miesięcy temu się pogłębiło, objawia się to tendencją do izolacji, trudnością w uczeniu się i koncentracją oraz obniżoną motywacją do działania.

Chciałaby Pani sama sobie pomóc. Na pewno na początek dobrze by było gdyby Pani przyjrzała się swoim myślom i emocjom, jakie Pani na co dzień towarzyszą. Może Pani je sobie zapisywać. Jeśli zobaczy Pani, że przeważają myśli negatywne warto do każdej z takich myśli napisać inny scenariusz - jeśli nie pozytywny to chociaż neutralny. Ten sposób pozwoli Pani stopniowo zmienić spojrzenie na rzeczywistość oraz odkryć trudność, która rzutuje na Pani myślenie.

Jeśli będzie miała Pani z tym trudności to na pewno potrzebna będzie konsultacja ze specjalistą. Obecnie możliwe są konsultacje z psychiatrą i psychologiem on-line, na NFZ w poradniach zdrowia psychicznego.

Powinna Pani też udać się do lekarza endokrynologa bo obniżenie nastroju może też wynikać z chorób tarczycy np. niedoczynności. Dopiero wykluczenie choroby somatycznej daje podstawę do leczenia psychiatrycznego.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.