Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Witam podejrzewam u siebie depresje, stany lękowe


Justyna26
 Share

Recommended Posts

Witam jestem mamą trójki dzieci które są teraz z ojcem odeszłam od niego 

Mam 26 lat 

Podejrzewam depresje spowodowana nadmiernym piciem alkoholu 

Odeszłam od męża bo wydawało mi się że jest zły. Nie radzę już sobie ze sobą wszytko zawalam, nie dbam o dzieci zapominam o nich. Straciłam pracę bo nałóg znowu powrócił. Jak odeszłam od rodziny to nie piłam pracowałam dużo, teraz znowu wszystko wróciło, nie słucham nikogo leczę smutek w alkoholu. Chodziłam już kiedyś na terapię wtedy wszystko było w porządku. W zeszłym roku poznałam mężczyznę to było około pięć miesięcy po odejściu. Na początku nie chciałam związku on o mnie zabiegał, w końcu uległam szybko zamieszkałam u niego (jeśli tak można to nazwać bo on co dwa tygodnie miał swoje dzieci na weekend, wtedy musiałam wracać do swojego wynajętego pokoju) było wręcz książkowo. Albo nawet za bardzo książkowo, szybko przestał o mnie zabiegać zrobiła się rutyna, praca dom sprzątanie. Ja coraz bardziej się zakochiwalam a on coraz mniej o mnie dbał. Nie wiem czego ja się mogłam spodziewać po mężczyznie który miał troje dzieci i był w trakcie rozwodu. Popijaliśmy codziennie może nie dużo ale wystarczyło żebym szybko się z powrotem wciągnęła on mówił że za dużo ale nadal kupował i sam pił(wiedział jaki mam z tym problem) mi też na to pozwalał. Po kilku miesiącach związku okazało się że wpadliśmy test ciążowy był pozytywny. Strasznie się zdenerwowal jak by to była tylko moja wina. Decyzja była że nie mogę urodzić musimy jakoś pozbyć się "problemu". Znalazłam tabletki w internecie już prawie by były zamówione ale w pracy robiłam wszystko żeby poronić i udało się w ciągu 5 dni już nie było problemu. Ale ja się jeszcze bardziej załamałam i znowu ostro za piłam. Byłam tak pijana że nie mogłam odebrać telefonu od niego zostawił mnie teraz jest jeszcze gorzej nie pije bo nie chce ale przez to wszystko zawaliłam pracę zwolnili mnie już nie ma odwrotu bo miałam trzy raz szanse kolejnej już nie ma. Nie wiem co robić chce sobie pomoc ale odczuwam ze on mnie zostawił w takim momencie że się nie pozbieram. 

Link to comment
Share on other sites

Mi pomogło wyjawienie rodzinnych tajemnic terapeucie a potem rodzinie. Takich, o których nie chciałem pamiętać, a jak sobie przypomniałem to nigdy bym nie myślał, że je powiem. Oraz zrobienie się asertywnym w stosunku do rodziny (trzeba się mocno zastanowić czy sytuacja pozwala). O ile na cokolwiek to się zda: powodzenia i pozdrawiam. M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.