Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Kobita 29l ,mężatka,matka dwójki dzieci, mieszkam za granicą

Wszystko w teorii jest perfekcyjne i idealne, dom rodzina, ogród , pies i w toku rozwój osobisty. Moje problemy towarzyszą mi od bardzo dawna większość spowodowana utratą bliskich osób w i wieczną walką z samooceną. Bywa ,że jest lepiej myślę że sobie z tym radzę ale od od dłuższego czasu coś we mnie pękło. Przyjazd za granice dał mi popalić , budowanie życia, trudny dla mnie związek, pojawienie się dzieci na świat i brak oparcia. Czuje się osamotniona, mam grono znajomych ale wśród tych ludzi nie czuje ,że jestem czegos warta. Stałam się osobą zamknięta w sobie w dużej mierze jest to spowodowane moim mężem. Nigdy nie kochał mnie taka jaką jestem od samego początku sterował mną i próbował na siłę ulepszać. Chciałam odejść ale pojawiło się dziecko i nie chciałam się poddać bo było już o co walczyć. Stworzyliśmy rodzinę w której wszystkie sprawy domowe i opieka nad dziećmi spoczywa na moich rękach. Pomaga mi bardzo mało, nie mam chwili dla siebie , nie mam komu powierzyć dzieci żeby złapać zdrowego dystansu do codzienności. Do niego nie dociera nic , nie słucha i nie zauważa,  doskonale wie jak za każdą rzecz obarczyć mnie i wmontować we mnie poczucie winy. Nasze życie łóżkowe mogło by dla mnie nie istnieć, bywa że przymuszam się z "obowiązku żony". Nie mam ochoty z nim rozmawiać a nawet nie widzę sensu bo większość rzeczy nie słyszy bo prawie całe dnie spędza z nosem w tel. Dzieci czasami drażnią mnie samym faktem ,że są non stop blisko mnie. Moje pokłady cierpliwości się skończyły i zaczynam nawalać w kwestiach wychowawczych często krzycząc. Mam wrażenie ,że nad niczym nie panuje co mnie okropnie złości. Mam żal do siebie,że nie potrafię być silna i walczyć o siebie.Za to ,że swoja frustrację przelewam na innych zwłaszcza moje dzieci. Mam żal do moich rodziców ,ze wychowali mnie na osobę "gorszą" od innych. I wścieka mnie fakt,że mam piękne życie i powinnam się z niego cieszyć a nie potrafię. 

Edited by peggy.brownn
Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, jeśli dobrze rozumiem wspomina Pani o problemach, które rozpoczęły się w przeszłości i które były częściowo spowodowane niską samooceną oraz utratą bliskich. Utwierdza się Pani w niskiej ocenie samej siebie pod wpływem męża, który nie akceptuje Pani takiej jaka Pani jest lecz chce Panią jakoś zmienić. Porównuje się też Pani z innymi osobami i to porównanie według Pani wypada na Pani niekorzyść. Wobec tego izoluje się Pani i zamyka w sobie oddalając się od męża i znajomych. Czuje się Pani wśród nich samotna. Ma Pani żal do siebie, że rezygnuje Pani z siebie i jednocześnie wyraża Pani żal do rodziców, że to oni negatywnie wpłynęli na Pani samoocenę. Dodatkowo ilość obowiązków w domu i opieka nad dziećmi powoduje, że odczuwa Pani przeciążenie codziennością.

Widzę w Pani sytuacji kilka trudności, nad którymi warto by było aby Pani popracowała z psychologiem:

- przepracowanie problemów z przeszłości, które są chyba nadal żywe skoro pisze Pani o nich na samym początku,

- relacje z rodzicami

- relacje z mężem

- radzenie sobie z emocjami (przelewanie frustracji na dzieci, żal)

- sformułowanie Pani potrzeb

- praca nad samooceną

Konsultacje pomogłyby Pani zaakceptować przeszłość, zdefiniować własne potrzeby i znaleźć siłę do ich realizacji. Mąż na siłę Pani nie zmieni - to ostatecznie Pani wybór, czy chce się Pani dostosować czy realizować swój scenariusz na życie.

Konsultacje mogą odbywać się na Skype.

Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.