Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Lunola

Napięcie

Recommended Posts

Witam,

Jestem 25 letnią dziewczyną. Jestem w związku od 8 lat, pracuję. Od kilku miesięcy czuje wewnątrz siebie ciągłe napięcie. Bardzo łatwo wyprowadzić mnie z równowagi i często się złoszczę (nawet o totalne pierdoły). W zasadzie nie ma dnia bym się o coś nie ,,czepnęła". W ciągu dnia raczej częściej odczuwam zdenerwowanie i smutek niż radość. Bardzo często złoszczę się na mojego chłopaka i coś blokuje mnie by być z nim tak blisko jak kiedyś. Chociaż między nami jest dobrze i nic złego się nie dzieje. Czuje, że to z mojej strony jest problem, właśnie tego wewnętrznego napięcia i ciężkości. W sytuacjach radosnych cały czas gdzieś to uczucie przytłoczenia siedzi i nie umiem w pełni się ,,wyluzować".  ,Nie jest to spowodowane pracą, ponieważ nawet w dni wolne już po wstaniu czuję, że coś we mnie siedzi i wystarczy bardzo mały czynnik by mnie rozzłościć lub wywołać płacz. 

Mam zazwyczaj wszystko dobrze rozplanowane, nie jestem spontaniczna. Każdy dzień jest poukładany i jak coś ,,wpada" albo ,,wypada" w ciągu dnia niespodziewanego (może być to nawet coś miłego) sprawia, że czuje lekkie rozdrażnienie i niepokój. 

Jestem osobą stresującą się właściwie wszystkim i teraz mój żółw od kilku miesięcy jest chory i do tego cała sytuacja z wirusem, która sprawia, że się martwię o siebie i bliskich, do tego mam problemy ginekologiczne, które odbierają mi pewność siebie. 

Czy te powody mogą skutkować stan ciągłego napięcia i drażliwości? Czy raczej są to symptomy do niepokoju i głębszej diagnostyki?  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.