Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Recommended Posts

Kobieta 28l, mama i żona 6latka. Kiedyś szczęśliwa, dziś... chodzę do pracy bo muszę, tam jadam śniadania bo są wspólne. Później często nic. Wracam do domu i najczęściej zostaje już do rana. Nie wychodzę, nie spotykam się z nikim. Nie chce. Ciągle słyszę "znowu schudłaś, źle wyglądasz", więc wole siedzieć w domu. Kiedyś też tak było tylko w drugą stronę. Schudłam, wiem. Ale dalej nie wychodzę na basen, bo twierdze, ze wyglądam jak świnia.

Nie nawidze męża. Ciągle się kłócimy. O wszystko. Nawet nie sypiamy razem. Nie znoszę być dotykana przez męża. Wieczorami często płaczę, zastanawiam się czy nie byłoby im (mąż i syn) lepiej beze mnie. Nie wiem co mam robić, co robić dalej. Nie mam celu w życiu, żyje z dnia na dzień. Nic mnie nie cieszy, nawet wyjście z dzieckiem na plac zabaw. 

Chaotycznie, bez sensu. Nie wiem nawet po co to wszystko tu napisałam...

Dzień Dobry, wcale nie pisze Pani chaotycznie i bez sensu. Rozumiem, że w ostatnim czasie Pani się mocno odchudzała, jednak nie jest Pani zadowolona ze swojego wyglądu i ciągle ogranicza Pani jedzenie. Przeżywa też Pani trudności w relacji z mężem - od kiedy? Czy może Pani napisać jak długo się Pani odchudza, ile Pani ma wzrostu i wagi? Jak szybko Pani schudła? Zdarza się tak, że schudnięcie może powodować obniżenie nastroju i przekształcić się w zaburzenia odżywiania. Dobrze, że Pani o tym pisze i szuka informacji. pozdrawiam, Katarzyna

Dziękuje za poświecenie chwili.

Z mężem nie uklada sie ze 4lata. Od stycznia jest juz bardzo źle. Nawet nie sypiamy razem, kazdy jego dotyk wzbudza we mnie agresje i obrzydzenie. W zasadzie od okolo 2014 roku odzywialam sie normalnie wprowadzając sport do swojego zycia. W 2014 wazylam 72kg, pod koniec 2017 57-59kg. Na dzien dzisiejszy waze 52-3kg mierząc 165cm. Potrafie wazyc sie codziennie. Jak waze wiecej niz 53kg wpadam w szał. Mimo tej wagi nie chodze na basen, bo sie wstydze tego jak wyglądam. Na sport nawet nie mam siły.

Pani waga jest prawidłowa, nawet w dolnej granicy normy. Niższa waga to już niedożywienie. Odchudza się Pani od paru lat więc organizm przestawia się na tryb oszczędzania energii stąd może wynikać brak chęci do czegokolwiek, siły, celu i wyraźne obniżenie nastroju. Regularne odżywianie się, które nie wiąże się z przybraniem na wadze pomogłoby Pani odzyskać dobry nastrój, siły i chęci.  W rozmowie z psychoterapeutą-psychodietetykiem mogła by Pani przyjrzeć się sobie, dlaczego patrzy Pani na siebie przez pryzmat swojej figury i tak się też ocenia. Spojrzała by też Pani na swoje relacje z mężem. Konsultacja może odbyc się on-line. Pozdrawiam, Katarzyna