Jump to content

Problem bez wyjścia


Recommended Posts

Witam, jestem Daria mam 18 lat. Od paru miesięcy mam dość poważny dla mnie problem który w ostatnim czasie się nasilił. Mianowicie dwa lata temu poznałam wspaniała dziewczynę. Odrazu się zaprzyjaźniłyśmy. Miałyśmy swoje grono znajomych (5 dziewczyn) które powoli się rozpadało. Koniec końców pod koniec wakacji 2019 zostałyśmy w 3. Zaczęło psuć się znowu. Dziewczyna o której wspomniałam na początkku przestała pokazywać jakiekolwiek zainteresowanie przyjaźnia (nie proponowała spotkać, sama rzadko przychodziła, wolała imprezować niż rozmawiać z nami, okłamywała) , poznała osoby które sprowadzały ją na złą drogę. Próbowałyśmy to naprawić lecz to nic nie dało. Myślałam że to temat zakończony. Ale od 2 miesięcy bardzo za nią tęsknie. Brakuje mi jej i bez problemu napisałabym do niej gdyby nie moja obecna przyjaciółka i chłopak. Obydwoje żywią do niej czystą nienawiść, którą i ja wobec niej czułam. Wiele rzeczy robiłam ze względu na nich żeby mnie nie opuścili (2 lata temu chorowałam na depresje i zostałam odrzucona przez 3 ważne mi osoby wiec teraz boje sie opuszczenia) Mam wrażenie że nawet zerwanie przyjaźni z tamta dziewczyna było głównie ze względu na nich. Ciągle mi powstarzają ze to dla mojego dobra. ALe bardzo tesknie za nią bo przy niej czułam sie bardzo swobodna mówiłyśmy sobie o wszystkim naprawde czułam że jest moja przyjaciółką. Jednak popełniła wiele błędów które wobec chłopaka i obecnej przyjaciółki są niewybaczalne i nie powinnam pod żadnym pozorem jej wybaczać. Czuję, że gdybybm chciała to zrobić nie wybaczyliby mi tego. Nie lubie również wszytsiego komplikować, a wiem ze tak jak ejst teraz pasuje pozostałym, tylko nie mnie. Z dnia na dzien czuje sie coraz gorzej i nie mogę przestać o tym myśleć.  Póki co rozmawiałam o tym z chłopakiem który powiedział ze byłby zawiedziony ale nie opuściby mnie. Martwię się o moją obecną przyjaciółkę, która bardzo by cierpiała gdybym chciała się z tamtą pogodzić. Czy jest jakieś sensowne wyjście z sytuacji? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.