Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Co jest ze mną nie tak?


Ania493
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam na imię Ania i mam 18 lat.

Sama nie wiem co tu robię. Chciałabym poczuć się lepiej ale czy to możliwe?

W moim życiu było dużo złych chwil, mało znaczących i dużo znaczących. Mieszkam tylko z mamą, tata zmarł gdy miałam 3 lata, nie brakuje mi go jakoś szczególnie. Woglę go nia pamiętam. W ostanich 2- latch moje życie przewróciło mi się do góry nogami. Sraciłam najlepszą przyjaciółkę przez własną głupotę. Potam zawalilam szkołę. Raniłam i to BARDZO. Mamę, przyjaciół, samą siebie dobijałam. Teraz siedzę w domu i dobijam się słuchając same smutne piosenki. Nie mam już żadnego pomysłu by wyjście z tego dołka. Przerabiałam leki, wizyty u psychiatry ale nadal nic.

CO MAM ZE SOBĄ ZROBIĆ?

Link to comment
Share on other sites

Aniu, 

czytam, że doświadczyłaś wiele trudnych sytuacji. Doceniam, że szukasz rozwiązań - próbowałaś farmakologii, wizyt u psychiatry, szukasz pomocy na forum. Widzisz, że niektóre z pomysłów nie działają, więc szukasz dalej - super. Zauważyłaś, że siedzenie w domu i słuchanie smutnych piosenek nie polepsza Twojego nastroju. Być może jesteś sobie w stanie przypomnieć, co kiedyś pomagało w wychodzeniu z dołka? Warto jest też skupić się na tym, czego w tej chwili potrzebujesz - może wsparcia, zrozumienia, poczucia sprawczości? Co mogłabyś zrobić, żeby przybliżyć się do swojego celu? Co miałoby się zmienić w Twoim życiu w najbliższej przyszłości, żebyś poczuła się lepiej? 

Być może próba odpowiedzi na te pytania sprawi, że łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, co teraz robić. Odpowiedzi nie są jednak łatwe - gdy jesteśmy w dołku, to może być ciężko samodzielnie sobie poradzić. Pomocna mogłaby być terapia lub wsparcie innych, ważnych dla Ciebie osób. 

Pozdrawiam,

Magda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.