Skocz do zawartości

Jak od nowa zbudować związek i przełamać słabości ukochanej osoby?


Wabajack

Polecane posty

Jestem 19letnim chłopakiem i od 3 miesięcy jestem w związku.Zakochałem się w 2lata młodszej ode mnie dziewczynie byliśmy dla siebie obcy ale swoim uporem udało mi się ją w sobie rozkochać.Początek związku był trudny moja ukochana po naszym pocałunku traktowała naszą relację jakbyśmy byli razem chociaż  nie deklarowała swojego uczucia twierdząc że ona musi być pewna co czuje no ale po jakiś 2 tygodniach w końcu usłyszałem kocham cię .Było nam dobrze i uważam że w naszej relacji nic nie brakowało związek trwał . Po pewnym czasie moja ukochana przestawała stopniowo okazywać uczucia jakiekolwiek aż pewnego dnia uznała że potrzebuje przerwy żeby się nad wszystkim zastanowić. Po długiej rozmowie dowiedziałem się co ją męczy. Opowiedziała mi o tym że po pierwszym związku nie potrafiła założyć relacji z kim innym bo czuła się wypalona z uczuć powiedziała mi że mnie kocha i że zależy jej na mnie ale że to uczucie wypalenia się zaczyna . Minął około tydzień i mieliśmy znowu poważną rozmowę powiedziała mi że nie potrafi  mnie kochać tak jak ja ją że kocha mnie ale wydaje jej się że jestem za szybą i uznała że powinniśmy skończyć ten związek bo ona nie da mi pewnego uczucia i że nie chce mnie ranić . Mi zależy na tym związku i uważam że jeżeli mnie kocha to wszystko się ułoży w poprzednich związkach nie dała szansy walczyć z tym uczuciem tylko związki się kończyły. Uzgodniliśmy wspólnie że damy sobie miesiąc jeżeli nic się nie zmieni to zakończymy ten związek nie okazuje już żadnego uczucia ale dała nam szansę i twierdzi że zależy jej na mnie i nie chce mnie krzywdzić bo będę się przy niej męczył.Ja czuję wewnętrznie że powinienem walczyć i cała ta relacja powinna mnie krzywdzić ale nie czuję uczucia nieszczęśliwości i uważam że to za krótki okres żeby już się poddać bo uczucie i szczęśliwy związek powinno się budować. Co mogę zrobić żeby uratować tą relację ? Zdaję sobie sprawę że nie mam magicznych mocy i nie mogę jej wmusić uczuć ale co mogę zrobić żeby pomóc jej pokochać mnie na nowo?Wolę odejść ze świadomością ze zrobiłem wszystko co w mojej mocy.Jestem natomiast pewny że ona mówi prawdę i że nie ma osoby trzeciej i że gdyby chciała zakończyć ten związek tak po prostu to by to zrobiła.Bardzo proszę o porady które mogą mi pomóc nie chcę się poddać .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.