Jump to content
konaya

Głowa pełna pomysłów, wiele możliwości, a zero działań

Recommended Posts

No cześć, 
w poszukiwaniu pomocy trafiłam tutaj. Od jakiegoś czasu zadaję sobie wiele pytań, a odpowiedzi z mojej strony wciąż brak. No ale od początku...
Imię moje 40 i 4, a lat mam dwadzieścia jeden. Jestem studentką i pracuję (aktualnie zdalnie). W pracy wszystko okej, rozwijam się, wszystko idzie w dobrym kierunku. Moimi pasjami są: śpiewanie, fotografia, muzyka, granie na pianinie, malowanie - można powiedzieć "artystyczna dusza", czyż nie? Moim problemem jest głowa pełna pomysłów, burza mózgów, inspiracje i pomysły wylewają się przez uszy, a motywacji brak. Przykład: wieczór, godzina dwudziesta - nagle wpadłam na znakomity pomysł pięknego i kreatywnego portretu - i na tym koniec. Nie mam chęci wstać, wziąć aparat, statyw, sprzątnąć miejsce, nastawić odpowiednie parametry i działać. Szukałam odpowiedzi na to, niestety nie znalazłam. Chciałabym znaleźć ten bodziec, który ukłuje mnie w cztery litery i sprawi, że zacznę działać. Nie mam niskiej samooceny, chociaż przeszłość nie była usłana różami - w wieku 12 lat straciłam brata, który spadł z wysokości - wtedy się zaczęła depresja, samookaleczanie (i uzależnienie od tego), stany lękowe. Teraz (w porównaniu do tego, co było kiedyś) jest naprawdę nieźle. Powodzi mi się zarówno w pracy, jak i w szkole, jednak nie potrafię znaleźć przyczyny braku motywacji. Mam możliwości, których wiele osób nie ma, a ich nie wykorzystuję i dobija mnie to. Przykłady: śpiewam od podstawówki - nic nie zrobiłam w tym kierunku; dostałam gitarę - odpuściłam po jednym graniu, chociaż bardzo chciałam się nauczyć; pianino - kiedyś grałam, od kilku lat już ledwo co; kupiłam kompaktową klawiaturę sterującą (bajer do nagrywania muzyki) - odpuściłam po 1 razie, bo załamałam się technologią; rysowanie/malowanie - odpuściłam kilka lat temu; fotografią interesuję się od 8 lat minimum - niewiele zrobiłam w tym kierunku; kupuję książki - nie czytam ich; napisane kilka tekstów - tego też nie pociągnęłam...

Bardzo proszę o odpowiedź.

40 i 4 (a to tak w celach humorystycznych, bo jednak anonim)

Edited by konaya
chciałam coś dodać

Dzień dobry,

żeby określić przyczyny braku motywacji do realizacji pomysłów czy pasji na początek może się Pani przyjrzeć myślom i uczuciom jakie pojawiają się zaraz po tym gdy ma Pani pomysł na zrobienie czegoś.

Te myśli, przekonania i uczucia mogą stanowić blokadę.

Inne możliwe przyczyny to obniżony nastrój, zmęczenie, samookaleczanie się (jeśli Pani nadal to robi),a  przy którym inne zajęcia nie dają Pani takich emocji.

Warto aby porozmawiała Pani o swoich obserwacjach siebie z psychologiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna