Jump to content

Głowa pełna pomysłów, wiele możliwości, a zero działań


Guest

Recommended Posts

No cześć, 
w poszukiwaniu pomocy trafiłam tutaj. Od jakiegoś czasu zadaję sobie wiele pytań, a odpowiedzi z mojej strony wciąż brak. No ale od początku...
Imię moje 40 i 4, a lat mam dwadzieścia jeden. Jestem studentką i pracuję (aktualnie zdalnie). W pracy wszystko okej, rozwijam się, wszystko idzie w dobrym kierunku. Moimi pasjami są: śpiewanie, fotografia, muzyka, granie na pianinie, malowanie - można powiedzieć "artystyczna dusza", czyż nie? Moim problemem jest głowa pełna pomysłów, burza mózgów, inspiracje i pomysły wylewają się przez uszy, a motywacji brak. Przykład: wieczór, godzina dwudziesta - nagle wpadłam na znakomity pomysł pięknego i kreatywnego portretu - i na tym koniec. Nie mam chęci wstać, wziąć aparat, statyw, sprzątnąć miejsce, nastawić odpowiednie parametry i działać. Szukałam odpowiedzi na to, niestety nie znalazłam. Chciałabym znaleźć ten bodziec, który ukłuje mnie w cztery litery i sprawi, że zacznę działać. Nie mam niskiej samooceny, chociaż przeszłość nie była usłana różami - w wieku 12 lat straciłam brata, który spadł z wysokości - wtedy się zaczęła depresja, samookaleczanie (i uzależnienie od tego), stany lękowe. Teraz (w porównaniu do tego, co było kiedyś) jest naprawdę nieźle. Powodzi mi się zarówno w pracy, jak i w szkole, jednak nie potrafię znaleźć przyczyny braku motywacji. Mam możliwości, których wiele osób nie ma, a ich nie wykorzystuję i dobija mnie to. Przykłady: śpiewam od podstawówki - nic nie zrobiłam w tym kierunku; dostałam gitarę - odpuściłam po jednym graniu, chociaż bardzo chciałam się nauczyć; pianino - kiedyś grałam, od kilku lat już ledwo co; kupiłam kompaktową klawiaturę sterującą (bajer do nagrywania muzyki) - odpuściłam po 1 razie, bo załamałam się technologią; rysowanie/malowanie - odpuściłam kilka lat temu; fotografią interesuję się od 8 lat minimum - niewiele zrobiłam w tym kierunku; kupuję książki - nie czytam ich; napisane kilka tekstów - tego też nie pociągnęłam...

Bardzo proszę o odpowiedź.

40 i 4 (a to tak w celach humorystycznych, bo jednak anonim)

Edited by konaya
chciałam coś dodać
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.