Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Lęki i koronawirus


kosmitka99
 Share

Recommended Posts

Cześć, jestem studentką drugiego roku, mam prawie 21 lat, staram się powoli budować własną markę.

Odkąd pamiętam boję się chorób, a sama myśl o pójściu do szpitala napawa mnie przerażeniem. Gdy byłam młodsza i ktoś w domu chorował, nawet był przeziębiony, omijałam te osoby szerokim łukiem. Gdy u mnie samej pojawiają się objawy nawet głupiego przeziębienia, strasznie panikuję i obsesyjnie sprawdzam u siebie wszystkie objawy. Mam skłonności do szukania objawów w internecie, a później szukam ich u siebie. Jeszcze do niedawna nie przeszkadzało mi to tak bardzo, nawet coraz lepiej mi szło panowanie nad tym wszystkim, odwiedziłam w szpitalu chorego członka rodziny.

Odkąd zaczęła się epidemia to moje postępy zniknęły. Nie jestem w stanie pójść na spacer bez ogromnej guli w gardle, każdy krok dalej od domu sprawia, że brakuje mi oddechu. Jestem świadoma tego, że strach jest irracjonalny, ale nie potrafię się go pozbyć. Ciągle coś mnie boli, brzuch, ręka, noga, coś jest nie tak, w przeciągu ostatniego tygodnia miałam u siebie podejrzenia najróżniejszych chorób, w tym średnio co dwa dni nieszczęsnego koronawirusa. Jest mi bardzo ciężko, bo kocham podróżowanie i działanie, ale nie mogę po prostu przebić się przez barierę własnej głowy i obawiam się, że przez dłuższy czas tej bariery nie przełamię. Coraz częściej mam ataki lęku, występujące w najróżniejszych sytuacjach, choćby podczas rodzinnego obiadu. 

Czy można z tym jakoś walczyć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.