Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Koronawirusowy marazm


Grg
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim. Mam 24 lata, studiuję i do niedawna pracowałem.

W związku z wyjątkową sytuacją, która nastała, utraciłem swoją pracę. To z kolei skazało mnie na łaskę i niełaskę urzędników, od których zależy, kiedy dostanę zapomogę, która pozwoli kupić mi podstawowe produkty, zapłacić czynsz itd. 

Choruję na depresję i zespół lęków, z których leczę się psychiatrycznie. Czekam na psychoterapię na NFZ, która miała nastąpić w czerwcu, ale w obecnej sytuacji najprawdopodobniej się to przesunie w czasie. W związku z odosobnieniem, pomimo branych zalecanych dawek leków, czuję postępujący regres w leczeniu. Właściwie pisząc te słowa jestem po niedawnej 16-godzinnej drzemce. W krótkich zrywach, kiedy akurat nie śpię, staram się zadbać o najpotrzebniejszą higienę ciała. Jednak nawet to przychodzi mi z ogromnym trudem. Przez ten stan mam ogromne zaległości na studiach, co z kolei nakręca spiralę lęków i utrudnia mi wybudzanie się (często śnią mi się piękne rzeczy i powrót do rzeczywistości wydaje się być najgorszą z opcji).

Jakąkolwiek produktywność zachowywałem jedynie, gdy byłem pod wpływem alkoholu. Wtedy, co prawda, nie pracowałem intelektualnie, ale przynajmniej miałem energię na prace fizyczne, jak sprzątanie, pranie, czy pielęgnacje kwiatów. Jednak pieniądze się skończyły, a na trzeźwo nie potrafię się zmotywować.  Wiem, że jeśli sam z tego nie wyjdę, to nikt o mnie nie zawalczy.

Uprzedzając pytania:
1. Zachowuję trzeźwość od ponad tygodnia, więc działanie leków nie powinno być już osłabiane przez alkohol.
2. Stan marazmu utrzymywał się również przed piciem.
3. Psychiatrycznie leczę się prywatnie, a konsultacja online kosztuje. Nawet jeśli skonsultowałbym się na NFZ i dostałbym w zaleceniach zwiększenie dawki, to aktualnie nie stać mnie na dokupienie leków, a przy aktualnej dystrybucji starczy mi jeszcze na jakieś 3 tyg. 

Czuję, że sytuacja jest patowa, ale może chociaż poratujecie dobrym słowem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.