Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Pozbycie się osoby z pamięci


Kove
 Share

Recommended Posts

Mam 19 lat i jestem uczniem w klasie maturalnej.

Od listopada zauważyłem w szkole pewną dziewczynę i się nią zauroczyłem / zakochałem. Nie miałem odwagi by do niej podejść, bałem się tego - id kilku lat izolowałem się od ludzi, nigdzie nie wychodziłem. Nastąpiły u mnie stany lękowe i wpadłem w depresje gdyż cały czas myślałem o niej i o tym, że sobie nie poradzę, nie jestem jej wart, nie wiedziałbym o czym rozmawiać itd. Od początku lutego zacząłem się leczyć farmaceutycznie i przez miesiąc psychologicznie (później zamknięto poradnie) Zwierzyłem się jej z tego i okazywała mi wsparcie w krytycznych momentach. Niestety myśli o niej nasilały się i około 1.5 miesiąca temu zablokowała mnie, gdyż mój stan się jedynie pogarszał. Od tego czasu jest raz lepiej, raz gorzej, ale ciągle o niej myślę w większym lub mniejszym stopniu. Często chodzę zdołowany, za dużo mnie nie cieszy, jestem często sfrustrowany, mam natłok myśli, Staram się o niej nie myśleć, chodzę na spacery, staram się myśleć pozytywnie ale mi to nie wychodzi.

I tutaj rodzi się pytanie..

Czy powinienem spróbować by mnie odblokowała i powiedzieć jej żeby mnie zwyzywała (jakoś zepsuła jak postrzegam ją w moich oczach), czy dalej próbować o niej nie myśleć co jest strasznie ciężkie i praktycznie niemożliwe.

Jak poradzić sobie z tym problemem? Jak zerwać z myśleniem o niej, by poprawić mój stan psychiczny?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.