Jump to content

Toksyczna osoba


Stokrotka1988

Recommended Posts

Witam. 

chciałabym prosić o wsparcie... 8 miesiecy temu rozwiodłam z toksycznym mężem, który mnie bił, poniżał, obmawiał w publicznych miejscach, w miejscu gdzie mieszkalismy i w miejscu pracy. Rozwód bez orzekania o winie, chociaz miałam dosyc dowodów na to, że mnie bił. Jednak byłam zbyt słaba psychicznie by to ciagnąc. Problem polega na tym, że od czasu rozwodu ciagle mieszkamy w jednym duzym domu. Sąd przyznał mi dziecko do opieki, nie chce dziecku zmieniać środkowiska wiec chciałam w tym domu zostać. Były mąż sie na to, nie zgadza mimo tego ze deklaruje mu spłate w wysokosci tego co wniosł (rozchodzi sie o jego spadek po babci, ktory przyjał gdy urodziło sie nam dziecko 9 lat temu) 

Postępowanie o podział majątku jest juz w sądzie, teraz wszystko jest zawieszone, wiec wiadome że to sie przedłuży. Były mąz zaproponował mi spłate domu w wysokości 37 tys zlotych i za tą kwote mam wyprowadzic się z dzieckiem, a nie mam gdzie, dom rodziców gdzie dawniej mieszkaliśmy został przepisany na mojego brata, wiec tam już nie ma dla nas miejsca. Mamy duzy dom 170 metrów, syn ma swój pokój, kolegów, blisko szkołe, kocha to miejsce.

Ostatnio psychicznie sobie z tym nie radze. Były mąz w cały podział majątku zaangażował sąsiadów, którym on teraz pomaga w budowie domu, wiec mają wspólny interes. Nigdy tym ludziom nic nie zrobiłam, że teraz będą zeznawać przeciwko mnie, że w czasie budowy domu niczym się tam nie zajmowałam, że nie pracowałam na budowie. Mielismy wtedy 2letnie dziecko, wiec zostawało ze mną w domu i się nim tam zajmowałam. Miejsce budowy nie było bezpiecznym miejscem dla dwulatka.

I z drugiej strony moje dziecko, które jest mocno przywiązane do domu w którym mieszkamy, i nie rozumie że kiedys może przyjść czas w którym będziemy musieli odejść stąd. Chociaż obiecywałam mu, że zrobie wszystko żeby mogł tutaj zostać. Ewentualna przeprowadzka będzie dla niego bardzo cięzka, jest bardzo wrażliwym chłopcem, w obecnej sytuacji tęskni za szkołą, za swoimi kolegami. Jęsli się wyprowadzimy to obok tego dojdzie zmiana szkoły, kolegów, nie chce żeby miał problemy z akceptacją. Z drugiej strony boje się, ponieważ mój mąż opowiada na mój temat niestworzone rzeczy, że jestem dziwką, że go od początku zdradzałam, cala wieś o tym huczy. Boje się, bo ci sąsiedzi również mają dzieci w podobnym wieku jak moje dziecko, że wkoncu zaczną się z niego wysmiewać w szkole, że ma taką złą mame. Były mąz nie słucha moich prósb żeby zaprzestał głoszenia nieprawdy, bo kiedys odbije się to nie na mnie, ale najbardziej za tym małym człowiekiem, który stoi za mną – a więc na naszym synu.

Dom, który mamy jest w tej samej miejscowości, w której mieszkam od urodzenia. Znam tu wszystko i wiem gdzie pójść żeby coś załatwić. Calą dokumentacja domu i obecnie rachunkami zawsze zajmowałam się ja. Palenie w piecu, sprzątanie, wynoszenie śmieci. Były mąz zajmuje 2 pokoje na parterze domu, ja z synem jestem na poddaszu.

Czy ktos wie jak sady patrzą na takie sytuacje? Czy sąd rzeczywiście za taką smieszną spłate wyrzuci mnie z domu z małym dzieckiem? Dokąd mam iść? Jak wytłumaczyc dziecku zaistniałą sytuacje ? Dlaczego ludzie słuchają takich oszczerstw od mojego męża i od razu mnie oceniają? Jak się bronić? Nie mogę na niego nic złego powiedziec, bo mnie zaczyna nagrywać. Czuje się jak w pułapce i nie wiem jak z tej sytuacji wybrnąć.

Edited by Stokrotka1988
literówka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.