Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Wypalona z życia


Fenek
 Share

Recommended Posts

Witam, jestem kobietą w wieku 27 lat, pracującą na zleceniu. 

Wydaje mi się, że od ok. 9 miesięcy mój stan psychiczny ciągle się pogarsza. W 2012 roku miałam depresję i czuję, że znów wracam na stare tory. Moimi problemami jest niskie poczucie własnej wartości oraz kontakt z toksyczną osobą, którą jest moja mama z którą mieszkam. Obecnie moja mama ma przejawy nerwicy i mocno swój stres, nerwy rozładowuje na mnie. Co dnia słyszę narzekanie, krytykę mojej osoby. Zaczęło mnie to przetłaczać do tego stopnia, że prawie codziennie płaczę, myśląc, że nie ma rozwiązania tego problemu. Czuję wewnętrznie wypalenie, od niemal 6 miesięcy szukam pracy, jednak boję się podjąć konkretne kroki, ponieważ żyję relacjami jakie mam w domu. Uważam się za osobę beznadziejną, która nie jest w stanie nic osiągnąć (mimo, że skończyłam studia). By rozładować emocje (wypłakać się) muszę pójść do swojego pokoju. Nie mam oparcia w nikim innym, rozmawiam jedynie z kumpelą przez telefon. Mam problemy z podejmowaniem decyzji oraz poczucie, że nic mnie nie cieszy. Mam dni, które najlepiej bym przespała i nigdzie nie wychodziła.

Chciałabym pójść na konsultację, tylko mam okropne blokady. Nawet w czasie epidemii boję się zadzwonić do specjalisty. Czy potrzebuję iść do psychologa czy psychiatry? Czy będzie konieczna terapia? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

opisuje Pani objawy silnie obniżonego nastroju. Depresja jest chorobą nawracającą. Możliwe, że ze względu na trudne relacje z mamą oraz obecną sytuację choroba znów się odzywa.

Powinna Pani umówić się z lekarzem psychiatrą na konsultacje telefoniczne. Lekarz przeprowadzi diagnostykę i zaleci leczenie farmakologiczne i psychoterapię. Receptę otrzyma Pani zdalnie (numer recepty do zrealizowania w aptece). Konsultacje z psychologiem również może Pani odbyć on-line lub telefonicznie w poradni zdrowia psychicznego lub na platformie OcalSiebie.

Pokonała Pani blokady i napisała Pani na forum. Jest w Pani więc determinacja aby zadbać o swoje zdrowie.

Teraz niech Pani wykona telefon do lekarza i uzyska pomoc dla siebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.