Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Depresja


Leaffy
 Share

Recommended Posts

Mam 20 lat. Od około 5 lat zmagam się z depresją, nerwicą i fobią społeczną. Ta ostatnia skutecznie uniemożliwia mi sięgnięcie po pomoc inaczej niż anonimowo w internecie. Nie jestem w stanie przemóc się by umówić się na wizytę, chociaż wiem, że bez tego nie ruszę naprzód. Już tylko jedyna rzecz trzyma mnie jeszcze przy życiu i wiem, że nie będzie to trwać wiecznie. Rok temu z wielkim trudem trafiłam w końcu do psychiatry. Odbyła się jedna wizyta - dostałam leki i miałam umówić się w recepcji na kolejne spotkanie. Jednak byłam tak zestresowana, że zapłaciłam za wizytę i zapomniałam umówić się na kolejną... Zdałam sobie z tego sprawę po wyjściu z budynku ale nie byłam w stanie tam wrócić. Brałam leki przez zalecone dwa tygodnie, próbując zebrać się w sobie by zadzwonić i ustalić ten nieszczęsny termin, ale nic z tego nie wyszło. Odstawiłam leki po wspomnianych dwóch tygodniach i kontynuowałam to życie jedną nogą w grobie. Ale co to za życie? Niczym nie potrafię się cieszyć, nie jestem w stanie się uczyć, każda codzienna czynność sprawia mi niewyobrażalną trudność, do tego zawstydzające i męczące tiki nerwowe. W ten sposób nie tylko niczego w życiu nie osiągnę, ale wkrótce zniknę z tego świata. Czy ktokolwiek może mi poradzić co zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

opisuje Pani objawy obniżonego nastroju.

Na pewno powinna Pani wrócić do lekarza, najlepiej do tego z którym miała wtedy Pani kontakt bo zna Pani historię. Obecnie jest możliwość realizacji konsultacji psychiatrycznej przez telefon a recepty lekarz wystawi on-line. Nie musi więc Pani wychodzić z domu.

W podobnym trybie on-line może Pani też podjąć psychoterapię.

Szuka Pani pomocy na forum, więc jest w Pani motywacja do zmiany swojej sytuacji. Może Pani wykonać kolejny ruch i skontaktować się ze specjalistami.

Życzę Pani determinacji aby Pani zadbała o siebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.