Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Brak poczucia własnej wartości


Recommended Posts

Jestem 29latką, od dwóch lat mam kochającego parnetra. Mój problem tak na prawdę pojawił się kilka lat temu. Bylam w zwiazku z partnerem, który mnie krzywdził psychicznie jak i fizycznie przez 6 lat. Można powiedzieć, że psychicznie byłam od niego uzależniona. W powrocie do stanu psychicznegi pomaga mi mój obecny parner. Jednak nie ukrywam, że bardzo ciężko mi się odnaleźć. Mam zaniżona samoocene przez co bywam chorobliwie zazdrosna oraz strasznie nie wierze w siebie i swoje możliwości. Czesto zaczynamy się kłócić mam wrażenie, że wszystko niszcze. On bardzo stara sie mi pomóc, dużo zrozumieć i wybaczyć. Bez przerwy chodzę zdolowana, mam straszne wachania nastroju od euforii do strasznej depresji. Nie wiem jak poradzić sobie z tym, abym widziała w sobie wiecej cech wartościowych, stąd często gdy sobie nie radze, romansuję przez internet z anonimowymi osobami.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

przez długi czas doznawała Pani przemocy psychicznej i fizycznej. Takie doświadczenia najczęściej wpływają negatywnie na samoocenę bo zapewne zaczęła Pani wierzyć w to co o Pani mówił były partner. Jest to niszczące doświadczenie.

Tym lepiej, że wyszła Pani z tamtego związku.

Pokłosiem tamtej relacji może być brak wiary w siebie oraz zazdrość. Jeśli Pani nie wierzy w siebie i źle siebie ocenia to może Pani obawiać się straty partnera "jestem gorsza więc zawsze znajdzie się ktoś lepszy, kto mi zabierze partnera lub partner się zainteresuje ciekawą osobą".

Próbuje Pani podnieść swoją samoocenę poprzez romanse z innymi osobami, szuka Pani potwierdzenia swojej wartości u innych osób ale nie przekłada się to na wiarę we własne możliwości a być może wywołuje również u Pani poczucie winy.

Dobrze by było gdyby porozmawiała Pani z psychoterapeutą, który pomoże Pani skonfrontować Pani przekonania i myślenie o sobie z rzeczywistością. Spojrzy Pani na siebie pod innym kątem i dostrzeże Pani swoją wartość.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.