Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Dziwne uczucie


Ariel16
 Share

Recommended Posts

Od kilku lat mam taki problem (znaczy nie wiem czy to problem, bo to dla mnie miłe) Chciałabym się tylko dowiedzieć dlaczego tak jest i co jest tego powodem. Generalnie jestem hetero, ale mam tak, że od kilku lat niektóre kobiety powodują na mnie takie dziwne uczucie. Dodam, że mam osiemnaście lat, a moja pierwsza ofiara tak świadomie była jak miałam dziesięć lat.  I często nie uważam jest za jakieś mega, cudownie piękne, ale nie brzydkie, takie spoko. Mam wtedy ochotę je cały czas spotykać, przebywać z nimi, rozmawiać, pomagać im. Byleby doświadczać ich bliskości. (Z mężczyznami też tak mam, ale to już bardziej pod kątem seksualnym). Chcę wtedy wszystko o nich wiedzieć, przeszukuję nawet cały internet, ciągle patrzę na ich zdjęcia i mam ochotę o nich rozmawiać z innymi. Bardzo często maja one jakieś podobne cechy wyglądu czasem też charakteru,( np. kolor włosów, zawód itp.) lecz czasami  zdążają się wyjątki, które zaburzają mi moją konkluzje na temat ich powiązania ze sobą. Sama nie wiem na jakiej podstawie typuję takie osoby, po prostu są. Bywa, że taka osoba ujawni się od pierwszego wejrzenia, ale czasami to dzieje się po czasie. Takie osoby nazywam ofiarami. W większości po pewnym czasie to przechodzi, gdy np. pojawia się nowa ofiara, albo tracę kontakt z wcześniejszą, czasem jednak po ponownym spotkaniu to uczucie się odnawia. Czy inni też tak mają? Czy powinnam to leczyć?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, opisuje Pani pewien rodzaj fascynacji osobami tej samej płci, która zaczęła się już w dzieciństwie. Pisze Pani, że nie pod kątem seksualnym. Jest Pani młodą osobą więc może to jest przejaw poszukiwania własnej seksualności. Taka fascynacja się zdarza i jej się nie leczy. Jeśli  jednak to Panią niepokoi może Pani porozmawiać z psychologiem o wpływie tej fascynacji na Pani życie. Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.