Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Problemy z nastrojem


WikainoM
 Share

Recommended Posts

Cześć,  jestem 24 studentką.  Od jakiegoś czasu zauważyłam że mam problemy ze sobą,  z emocjami i stanem psychicznym. Nigdy nie byłam jakoś bardzo pozytywnie nastawiona do życia, ale mam wrażenie że teraz jest gorzej. Na studiach radziłam sobie raczej dobrze, ale od października /listopada jest znacznie gorzej. Z tym też wiąże się  mój problem, głupio to brzmi ale chociaż jeszcze nie zaczęłam pracować w zawodzie to już czuję, że się wypaliłam. Kiedyś bardzo lubiłam swój kierunek, teraz jest odwrotnie.  Zauważyłam że nie cieszą mnie już tak spotkania ze znajomymi i wspólne imprezy. Część znajomych zaczela sie odcinac, ja też. 

Nie mam też siły na pisanie magisterki, od początku roku napisałam może ze 2 strony. Nie mam dokończonych badań,  więc i tak się nie obronię. To dodatkowo mnie dołuje i sprawia że nie mam motywacji. Jak myślę o studiach to mam ochotę zniknąć i więcej tam nie wrócić. Jak musiałam iść na uczelnię to była trauma i straszny stres, pomimo że później okazywalo się że nie było aż  tak źle. Na drugi dzień czułam to samo. 

Mam też problem z płaczem i kontrolowanie emocji, szczególnie przy bliskich. Tak było przy rodzicach gdy byłam dzieckiem, teraz przy partnerze. Często wybuchłam płaczem, nie potrafię tego kontrolować ani tego zatrzymać. Teraz jest coraz gorzej. Czasem mówię coś czego żałuję, albo krzyczę. Coraz bardziej cierpi na tym mój związek. Nie umiem też wprost mówić o ciężkich i trudnych tematach. 

W dodatku teraz przez kwarantannę czuje się coraz gorzej. Nie mogę zwlec się z łóżka, oglądam film albo przeglądam bez sensu portale społecznościowe tylko po to, żeby znów nie zacząć płakać,  albo łapać doła. 

Trochę nie wiem jak sobie z tym poradzić i czuję, że co bym nie zrobiła i tak będzie źle. Proszę o radę bo nie wiem co mam zrobić. Czy to może być depresja, jeśli nie to co? Czy może wyolbrzymiam i dużo osób ma takie problemy jak ja i sobie z nimi radzi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.