Jump to content

Zła sytuacja w domu


mosia 1994

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem tu nowa i nawet nie wiedziałam jaki temat wpisać. Mam na imię Monika mam 26 lat. Mieszkam z mamą która nie jest w pełni sprawna, chodzi normalnie ale o kulach, ma cukrzycę. Mieszkam też z siostrą i trójką jej dzieci. Mama i siostra ciągle się kłócą między sobą. Kłótnie dają mi popalić bo jest to coś strasznego wtedy. Potem jestem bardzo zestresowna, smutna, łapie doła nie wiem jak mam im pomóc. Mi też się zaraz obrywa bo jak powiem coś złego na jedną i drugą to jestem tą zła. Mam ciężko bo jestem lesbijką i mama zaraz może mi to wypomniec, nie raz tak robiła dlatego boję się odzywać gdy się kłócą. Mieszkam na wsi daleko od Miasta nie mam prawa jazdy dopiero robię dzięki dziewczynie która mi pomaga ale mieszka ponad 200 km ode mnie. A gdy kiedyś powiedzialam że zamieszkam z dziewczyną to było gadanie ze strony mamy . Teraz też mam rozlake z dziewczyną przez sytuacje w kraju jest mi ciężko tęsknimy za sobą Jeszce bardziej mnie to doluje, wszystko mnie przytłacza. Nie chcę się rozpisywać aż tak bo jest tego dużo. Co mam robić proszę pomóżcie 

Edited by mosia 1994
Link to comment
Share on other sites

Piszesz o licznych kłótniach mamy i siostry, może warto przyjrzeć się sytuacji czy nie dochodzi do przemocy. Domyślam się, że świadkami tych kłótni są dzieci, które pewnie podobnie jak Pani odczuwają napiętą sytuację w domu. 

Myślę, że ma Pani w tym konflikcie ciężką rolę, bo jest Pani między młotem a kowadłem. Nie jest Pani odpowiedzialna za te kłótnie więc może też nie warto brać na siebie rolę rozjemcy jeśli Pani pomoc nie jest mile widziana. Być może faktycznie jest to czas na uniezależnienie się od mamy i wyprowadzkę. 

Dobrze, że jest dziewczyna, która jest dla Pani wsparciem. Faktycznie sytuacja w kraju jest bardzo trudna dla osób, które są ze sobą blisko lecz wspólnie nie zamieszkują. Postarajcie się utrzymywać kontakt, rozmowa wideo nie zastąpi prawdziwego spotkania ale na ten moment jest jedynym bezpiecznym rozwiązaniem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.