Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Zła sytuacja w domu


mosia 1994
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem tu nowa i nawet nie wiedziałam jaki temat wpisać. Mam na imię Monika mam 26 lat. Mieszkam z mamą która nie jest w pełni sprawna, chodzi normalnie ale o kulach, ma cukrzycę. Mieszkam też z siostrą i trójką jej dzieci. Mama i siostra ciągle się kłócą między sobą. Kłótnie dają mi popalić bo jest to coś strasznego wtedy. Potem jestem bardzo zestresowna, smutna, łapie doła nie wiem jak mam im pomóc. Mi też się zaraz obrywa bo jak powiem coś złego na jedną i drugą to jestem tą zła. Mam ciężko bo jestem lesbijką i mama zaraz może mi to wypomniec, nie raz tak robiła dlatego boję się odzywać gdy się kłócą. Mieszkam na wsi daleko od Miasta nie mam prawa jazdy dopiero robię dzięki dziewczynie która mi pomaga ale mieszka ponad 200 km ode mnie. A gdy kiedyś powiedzialam że zamieszkam z dziewczyną to było gadanie ze strony mamy . Teraz też mam rozlake z dziewczyną przez sytuacje w kraju jest mi ciężko tęsknimy za sobą Jeszce bardziej mnie to doluje, wszystko mnie przytłacza. Nie chcę się rozpisywać aż tak bo jest tego dużo. Co mam robić proszę pomóżcie 

Edited by mosia 1994
Link to comment
Share on other sites

Piszesz o licznych kłótniach mamy i siostry, może warto przyjrzeć się sytuacji czy nie dochodzi do przemocy. Domyślam się, że świadkami tych kłótni są dzieci, które pewnie podobnie jak Pani odczuwają napiętą sytuację w domu. 

Myślę, że ma Pani w tym konflikcie ciężką rolę, bo jest Pani między młotem a kowadłem. Nie jest Pani odpowiedzialna za te kłótnie więc może też nie warto brać na siebie rolę rozjemcy jeśli Pani pomoc nie jest mile widziana. Być może faktycznie jest to czas na uniezależnienie się od mamy i wyprowadzkę. 

Dobrze, że jest dziewczyna, która jest dla Pani wsparciem. Faktycznie sytuacja w kraju jest bardzo trudna dla osób, które są ze sobą blisko lecz wspólnie nie zamieszkują. Postarajcie się utrzymywać kontakt, rozmowa wideo nie zastąpi prawdziwego spotkania ale na ten moment jest jedynym bezpiecznym rozwiązaniem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.