Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zupełna pustka w emocjach


Recommended Posts

Ja nie czuje już nic prócz bólu. Jestem w najgorszym miejscu w życiu w jakim mogę być i to tylko przez siebie. Nie ważne jak bardzo pomagają mi ludzie w około ja się nie nadaje do dalszej egzystencji. Jak bardzo łatwo życie by im się toczyło gdyby mnie nie było. Nie chcę już nic, nic mnie nie fascynuje, nie pcha do przodu. Moja egzystencja jest bezcelowa. Stałam się osobą której nienawidzę. Ja tylko pragnę nie istnieć.

Mój charakter to najgorsze co w życiu spotkałam. Nigdy nie chciałabym znać takiej osoby jak ja a muszę żyć ze sobą. Mniej boję się śmierci niż perspektywy kontynuowania życia jako ktoś kim jestem. Najgorsze jest chyba to że nie jest to coś co jestem w stanie zmienić, bo nie są to małe wady charakteru a po prostu jego filary. To wszystko co jest bazą mojego charakteru i nieodzownym czynnikiem mnie jest zepsute i nie do naprawienia. Takie osoby jak ja nie nadają się do życia. Czuję się jak pod respiratorem, sztucznie podtrzymywana przy tej bezsensownej egzystencji. Ja już dawno umarłam, tu jest jedynie moje ciało, które i tak powoli zanika. Czemu nie można przyspieszyć tego procesu, skończyć ze łzami, problemami... Ze sobą.

Czy naprawianie tak zniszczonej głęboko osoby ma jeszcze sens? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, czytam tekst, który Pani napisała i czuję wybrzmiewające z niego ogromne cierpienie. Pisze Pani o swoim charakterze, o poczuciu winy, że komuś utrudnia Pani życie, o bezcelowej egzystencji, nienawiści do siebie i braku fascynacji. To są stwierdzenia charakterystyczne dla epizodów depresji. Depresja to choroba, która jest uleczalna. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza psychiatry - zobaczy Pani, że to choroba powoduje takie myśli i podczas procesu zdrowienia ulegną one zmianie. Pisze Pani, że są ludzie wokół Pani, którzy chcą Pani pomóc - czyli widzą w Pani dobro i wartości, których z powodu choroby Pani w sobie nie zauważa. Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.