Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Ławo przyszło, łatwo poszło


zaq12wsx
 Share

Recommended Posts

Chciałabym zacząć od tego, że jestem 23-letnią kobietą. Znajomi określają mnie jako osobę bardzo barwną i zawsze słyszę, że wnoszę dużo pozytywnej energii wśród innych ludzi. Staram się i lubię, gdy innym jest dobrze. Mój problem polega na tym, że nie znam swojej wartości - nie mam tutaj na myśli relacji koleżanka-koleżanka, tylko mężczyzna-ja. Ostatni raz byłam w związku w drugiej klasie liceum, więc mija 6 lat od ostatniego związku. Przyznam szczerze, że trochę mnie to wszystko męczy. 

Wydaje mi się, że chodzi o to, że bardzo często wskakuje do łóżka na pierwszej randce, bo boję się, że nie mam nic więcej do zaoferowania i jak tego nie zrobię to ta osoba po prostu zniknie z mojego życia, a ja umrę w samotności. Poznałam kogoś - wyszło jak zawsze i kuźwa niby jakiś kontakt jest, ale po prostu się boję, bo chyba za często piszę i mimo tego, że zdaje sobie sprawę z tego, że nie zatrzymam nikogo w taki sposób najzwyczajniej w świecie nie potrafię przestać. 

I chciałabym odpuścić i czekać na cud, jednak wyznaję zasadę, że szczęściu trzeba troszkę pomóc. 

Nie wiem, czy to cokolwiek ma do rzeczy, ale miałam ciężkie dzieciństwo. Tato alkoholik, multum braci - wszyscy tak samo patologiczni - jako jedyna poszłam na studia i coś ze sobą zrobiłam. Źle traktował moją mamę, bardzo często były awantury i przyjeżdżała policja, bardzo często stawałam na środku pokoju i tupałam tak mocno, że opadałam z jakichkolwiek emocji. 

Boję się, naprawdę się boję, że zostanę sama, a chłopak, z którym się teraz spotykam ma osobowość, o jakiej marzyłam. 

I denerwuję się, bo wstaje jest super, a pod koniec dnia mam ochotę rozwalić głową w ścianę. Jednego dnia wstaję - jestem super laską, następnego nie mogę na siebie patrzeć. 

I chciałabym naprawdę chciałabym, żeby to wyszło. Chociaż boję się, że za bardzo się narzucam. Nie potrafię przestać i z tym też się źle czuję, ale wizja samotności bardzo mnie przytłacza. Mam dosyć jednonocnych spotkań, dlatego nie chcę bawić się w inne relacje. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.