Skocz do zawartości

Życie z poligamistą


RightinTwo

Polecane posty

Od kilku lat jestem w udanym związku i na prawdę bardzo długo nie miałam żadnych zastrzeżeń do mojego faceta. Zawsze się czułam się przez niego kochana i wspierana. Problem pojawił się kilka miesięcy temu, kiedy mój facet miał bardzo nerwowy okres i dużo niepewności co do przyszłości itd. Spowodowało to, że bardzo zamknął się w sobie i w rezultacie oddaliliśmy się od siebie. Dokładnie w tym samym momencie jego wieloletnia przyjaciółka zaczęła mu się żalić ze swojego nieudanego związku i powiedziała, że to on jest miłością jej życia! No i wtedy on oprócz pracy zaczął mieć również wątpliwości czy chce być ze mną czy z nią. Już na początku naszego związku powiedział mi, że jest ona dla niego bardzo ważna i kocha ją platonicznie. Ponoć jest tym króliczkiem, którego od "musi" gonić, ale nigdy się ze sobą nie przespali i nie chce z nią być. Tak sobie żyliśmy, że czasem widywaliśmy się większym gronem, gdzie była ona, jej facet, my i jeszcze kilkoro znajomych. Regularnie spotykali się też sam na sam na piwo. Przed wspomnianą sytuacją byłam w stanie to przełknąć, bo w sumie czułam się pewnie i widziałam, że to mnie jednak kocha, pociągam go i ze mną chce być. Poza tym szerze polubiłam tą dziewczynę i sądziłam, że nie spotka mnie z jej strony nic złego. Jednak fakt jego wątpliwości zatrząsł całym moim światem, bo sytuacja między nami była dotychczas dobra i nic nie wskazywało, że coś się popsuje. Jej też przestałam ufać, bo swoim działaniem wbiła mi przysłowiowy nóż w plecy. Mimo starałam się zachować spokój i nie robić awantur. Najpierw próbowałam z nim rozmawiać, co z reguły powodowało jeszcze większe zamkniecie się w sobie, uciekanie przede mną (do niej), później kłótnie, bo nie chciałam, żeby się widywali tylko we dwoje. Żeby nie było, nie mam nic przeciwko, żeby w ogóle się widywali, ale w jakimś większym gronie. Rozmawiałam też nią raz na ten temat i bez żadnych nerwów i wyrzutów powiedziałam jej jak fatalnie się z tym czuje i że nie chce z nią rywalizować, jeśli chcą być razem to niech podejmą jakąś decyzję, bo nie mogę żyć w takim trójkącie. Ona kategorycznie powiedziała, że nie chce nam niszczyć związku i musi się odsunąć. Było to czcze gadanie, bo zintensyfikowało to ich samotne spotkania. Jednak po kilku miesiącach sytuacja się uspokoiła, pokazywał mi, że na prawdę się stara i mu zależy.  Ona przez jakiś czas też się do niego nie oddziaływała, ale od pewnego czasu znowu zaczęła go namawiać na spotkania. Czasem się o to kłócimy, bo czuję i wiem, że sytuacja nie jest dla mnie transparentna. Z reguły mówi mi wcześniej, że się widują, ale unika rozmowy o czym gadali i co się działo. Mam uraz i nic nie potrafię na to poradzić. Ostatnim razem udało się jej go zmanipulować i wywołać wątpliwości co do mnie. Dlaczego tym razem ma być inaczej? Te wątpliwości wyniszczają mnie od środka, nie umiem przestać o tym myśleć. Gdy on wychodzi na spotkanie z nią jest mi nie dobrze, mam drgawki i czarne myśli. Gdy z nim o tym rozmawiam mówi, że przesadzam, że przecież jest ze mną i to powinno mi wystarczyć i na pewno nie przestanie się z nią spotykać. Rozmawiali też z nim na ten temat jego kumple i nikt nie umiał go przekonać, że to co robi jest złe i krzywdzące dla mnie, jednak to w ogóle nic nie zmieniło. Nie wiem co robić... bardzo proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem pełna podziwu dla Ciebie jak to kobieto ogarniasz... w takiej sytuacji masz pełne prawo mieć dużo do powiedzenia, masz prawo się z tym nie zgadzać i masz prawo postawić jasne granice. Twój mężczyzna musi to wiedzieć. Jeśli nie potrafi nie spotykać się z nią to nie jest to coś co Tobie dobrze wróży na przyszłość i Waszej relacji. Szczególnie, ze miewał wątpliwości... powinnaś sprawę postawić naprawdę jasno i wyraźnie, sprawia Ci to ogromna przykrość i bardzo Ci współczuje. To jest bardzo nie w porządku. Trzymaj się i mam nadzieje ze wyjdziesz z tego obronna ręka 🙂

Edytowano przez Niemaniemoge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.