Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

destrukcyjna zazdrość


Angelaa
 Share

Recommended Posts

Hej, nazywam się Angela i mam 24 lata. Jak sobie radzić z zazdrością? Jak rozróżnić to, czy mam powody do zazdrości, czy po prostu jestem przewrażliwiona i przesadzam.

Wiem jedno, że niszczy to mój 5-o letni związek. Wkurzam się, jak mój narzeczony np. pisze z koleżanką z pracy. Czasami mam paranoje i nie daje mi to spokoju. Potrafię budzić się rano z bardzo dobrym humorem, a gdy on wraca nie potrafię się cieszyć, jakbym szukała powodu do kłótni, chociaż kłócić się nie chcę. Mam wrażenie, że jestem trochę destrukcyjna, Kocham go i nie potrafię sobie wyobrazić życia bez niego, ale wiem, że moje zachowanie niszczy i jego i mnie. Tylko z drugiej strony, może wcale on nie jest bez winy. 

Powiedzcie, jak nauczyć się rozmawiać z partnerem? Jak radzić sobie z zazdrością? Jak spróbować odbudować nasz związek?

Link to comment
Share on other sites

Cześć, mam na imię Andrzej i mam 30 lat

Z mojego punktu widzenia zazdrość jest potrzebna ale w umiarkowanym stopniu, ja nigdy nie dawałem powodu do jakiejkolwiek zazdrości i to nie było dobre. Moja narzeczona straciła zainteresowanie mną i uczucia jej wygasły, podczas gdy ja wpadłem w uzależnienie od niej. Właśnie taka zazdrość z mojej strony spowodowała że ona się dusiła ja chciałem ją zamknąć w "złotej klatce" duże znaczenie ma też Twoja samoocena- może to jest powodem tej zazdrości. U mnie była ona tak niska że bałem się że ktoś inny będzie atrakcyjniejszy inteligentniejszy moja partnerka mnie zostawi. Stało się tak bo nie miałem wiary w siebie i zablokowałem się na rozwój i poprawę siebie.

Jeśli sądzisz, że nie jest bez winy zapytaj wprost. Czy Cię zdradza albo zamierza.

Daj mu do zrozumienia, że widzisz że coś jest nie tak, że coś się dzieje, nie czekaj biernie.

Szczerość to podstawa każdego związku a jak jesteście zaręczeni to lepiej uporać się z tym teraz niż po ślubie. W moim przypadku stało się to 6 miesięcy przed ślubem , ale cieszę się że teraz a nie np. przed ołtarzem.

Rozważcie może wspólną terapie u psychologa.

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.