Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Czy to przemoc psychiczna?


monikayx
 Share

Recommended Posts

Zacznę od początku. Otóż od jakiegos czasu mieszkam i pracuje za granica, mieszkam z dwoma dziewczynami - również Polkami. Mam z nimi taki problem : otóż bardzo często od nich słyszę, ze jestem idiotka, tepa, ku***. W pracy daja mnie czasem na stanowisko team leadera, a po tym one zawsze komentuja jak ja to bardzo zle pracowałam na tym stanowisku, ze taka głupia jestem, ze nic nie potrafię. Ze w pracy sie tylko lenię, kombinuje, nic nie umiem, nic nie robie. Ze jestem najgorsza, w czym od nich lepsza jestem. Ráno jednego dnia jak sie zbierałyśmy do pracy to ja będąc w łazience słyszałam komentarz skierowany w kierunku mojej osoby ze jak jeszcze raz pójdę na team leadera to mi resztę włosów wyrwie. Dodatkowo jeszcze ze kłamie. Ogólnie dużo rozmawiam ze swoja mama i komentarze ze ja swojej mamie nakłamałam na ich temat, a wszytko co mówiłam to mówiłam prawdę co mi zrobiły i mówiły. Ale przecież kłamie. Próbują mna manipulować, wmawiać pewne rzeczy. Jeszcze sie wszystkiego wypierają. I ze to ja z siebie robię ofiarę i ze jestem jak dziecko, nastolatka. Pewnego dnia jak pojechałam do galerii handlowej po pracy załatwić cos (jak byly początku koronawirusa) to po powrocie nie chciały mnie do mieszkania wpuścić, bo bakterie przywleke. Stałam sie przez to wszystko bardzo drazliwa,nerwowa, smutna, taka nie do życia. Czy to jest przemoc psychiczna? Potrzebuje pomocy, bo juz sama nie wiem jak to nazwać i jak sobie z tym radzić. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak. Jest to przemoc psychiczna i jesli wyrywaja Ci wlosy, to fizyczna tez. Postaraj sie nagrac te zachowania telefonem i pokazac osobie, ktora nadzoruje mieszkania oraz managerowi w pracy. Niech Cie przeniosa do innego pokoju/ mieszkania. A je najlepiej wywali. Odetnij sie od tych osob. Nie bierz do siebie tych oszczerstw. To nieludzkie traktowac tak inna osobe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Musisz tam mieszkać? Jeśli zarabiasz normalnie to przeprowadzka wskazana. Jeśli masz umiejętności to możesz spróbować sił 1 na 1, z paotologią to chyba jedyna metoda na uzyskanie pozycji w hierarchii. One są silne gdy są razem, ale osobno może być różnie. W trójkach już tak czasami bywa, że się dobiorą i atakują dla zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.