Jump to content

30dniowa terapia - ostatnia deska ratunku


BBeata

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam 29 lat. Jak dotąd nie mam zdiagnozowanej żadnej choroby ale od dziecka zmagam się z ogromnym poczuciem wstydu, lęku, stresu, napięciem i samotnością. Mam problem również z nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi. Przeszłam 2letnia terapię psychologiczną która otworzyła mi oczy i wiele uświadomiła ale nie pomogła w walce z moimi problemami. 2 miesiące temu zakończył się mój 3 letni związek z partnerem którego kochalam. Napięcie i stres które wprowadzałam do naszego życia spowodowały, że nie wytrzymał i mnie zostawił. Jestem osobą bardzo samotną. Nie mam nikogo bliskiego. Żadnej osoby do ktorej mogę się zwrócić. W rodzinie również nie mam wsparcia i nie jestem z nią związana. Od momentu kiedy zostawił mnie mój partner każdy dzień i każda minuta jest dla mnie walką o przetrwanie. Nie mogę się z tym pogodzić i mam myśli samobójcze. Czuje ogromny strach przed samotnością bo nie mam nikogo. W czasie pandemii jest o wiele trudniej bo nawet teraz trudno jest pojechać na rower na samotną wyprawę chcoiaz to zabija czas na chwilę i nie leczy problemów. Żyje na tak zwanych oparach i czuje że już więcej nie dam rady. Moje myśli mnie zabijają i czuje, że gasnę. W tym tygodniu chce po raz pierwszy w życiu iść do psychiatry po leki. Boję się tego ponieważ uważam że lekami nie wylecza się choroby tylko zalecza. Bardzo potrzebuje wsparcia innych osób, kogokolwiek kto mógłby że mną porozmawiać. W związku z tym chciałabym wyjechać i przejść miesięczna terapię walki że stresem i lękiem w ośrodku zamkniętym. Potrzebuje opuścić moje mieszkanie i moc spędzać czas z innymi ludźmi. Przeszukalam cały Internet ale takich ośrodków jest bardzo mało. Pytanie czy znają Państwo takie osrodki które są godne polecenia.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i życzę dużo zdrowia w tych trudnych czasach.

Beata 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.