Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Czy potrzebuje pomocy?


Mimi7
 Share

Recommended Posts

Jestem 22 letnią studentką. Mam bardzo ciężki kierunek studiów więc praktycznie bez większych przerw się uczę. Nie lubię swoich studiów. Nie wiedzialam co wybrać a tacie bardzo zależało abym studiowała więc wybrałam coś w czym byłam dobra w szkole. Ale teraz nie potrafię sobie poradzić i cały czas spędzam nad książkami. A gdy tego nie robię, dręczą mnie wyrzuty sumienia ze się nie uczę. Poza tym mam narzeczonego i od jakiegoś nie jestem zadowolona z tego związku. Pytanie czy problem jest we mnie? Nie wiem konkretnie od kiedy ale około roku. Nie mam na nic ochoty. Jestem nieszczęśliwa. Zmuszał się do wszystkiego w szczególności nauki. Ale też do codziennych obowiązków. Mycia, jedzenia, sprzątania. Nic mi nie smakuje wszystko jest mdłe więc jem tylko tyle żeby żyć. Jestem zła nieszczęśliwa i smutna. Gdy jestem sama często wybucha płaczem bez konkretnego powodu, bo po prostu jest mi źle. Partner mnie nie rozumie. Nie umiem z nim sensownie porozmawiać na żaden temat poza domem i praca czy moimi studiami. Brakuje mi kontaktów z ludźmi ale jestem bardzo nie śmiała, więc nie potrafię rozpocząć jakiejkolwiek nowej znajomości. Kiedyś lubiłam czytać książki szydełkowac i piec a teraz nie mogę się do tego zmusić. Marzę żeby być cukiernikem. Albo marzyłam bo nie potrafię się zmusić aby wstać i upiec coś. Dlatego nie wiem czy to faktycznie właściwą droga, przecież powinnam to uwilbiac i zawsze mieć ochotę coś nowego zrobić. Poza tym ciągle mam wyrzuty że powinnam się uczyć bo jest tyle do zrobienia na studia. Nie mam myśli samobojczych. Popostu chce być szczęśliwa Ale nie wiem jak.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

opisuje Pani stan obniżonego nastroju: smutek, brak radości, niechęć do działania, porzucenie zainteresowań i wyrzuty sumienia.

Być może wpływa na to zmęczenie lub znużenie studiami, czasowe porzucenie swoich marzeń oraz brak satysfakcji w związku.

Na pewno jeśli taki stan się przedłuża, trwa kilka miesięcy to powinna Pani porozmawiać ze specjalistami: psychiatrą i psychologiem.

Dobrze gdyby Pani pamiętała, że studia nie trwają wiecznie, skończy je Pani i nie oznacza to, że nie może Pani być cukiernikiem. Wiele osób realizuje takie pasje mając zupełnie inny zawód: pisze blogi kulinarne, dzieli się swoimi umiejętnościami i przepisami w sieci.

Co do odpowiedzi na Pani pytanie "czy problem jest we mnie" to na pewno obniżone samopoczucie wpływa na postrzeganie innych obszarów życia. To oraz relacje z narzeczonym może Pani omówić z psychologiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.