Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Recommended Posts

Mój syn ma 6 lat. W domu mam również niemowlaczka. Odkąd zamknęli przedszkole siedzimy wszyscy w domu. Okolo tygodnia temu syn zaczął nagle płakać. Powiedział mi ze nie chce zebysmy z mężem umarli. Tlumaczylam mu ze jestesmy zdrowi ze zawsze bedziemy przy nim. Probowalam mu to jakos wytlumaczyc. Jednak codziennie podchodzi do mnie przytula i poplakuje ze mu to z glowy nie chce wyjsc. Nawet do lazienki nie moge wyjsc bez niego. Tak sie boi. Nie wiem juz jak mu tlumaczyc to wszystko. Staram sie zajmowac mu jakos czas no ale wiadomo ze nie moge poswieciec mu 100 procent uwagi. Staram sie jak moge. Co moge zrobic w takiej sytuacji? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

dzieci przeżywają emocje ale jeszcze nie potrafią sobie z nimi radzić. Syn słyszy informacje o wirusie, niebezpieczeństwie, śmierci, nie do końca rozumie i czuje lęk. Wyobraża sobie najgorsze rzeczy jakie zna i jakie mogłyby się przydarzyć. Może Pani porozmawiać z synkiem, że to, że się boi jest naturalne, że to jest potrzebne uczucie, które mówi o zagrożeniu. Może Pani zaproponować aby narysował to co czuje. Wtedy ten lęk nie będzie niewyobrażalny, da się oswoić, można a nim porozmawiać.

Może też Pani pokazać, że nie jesteście bezradni, że mycie rąk, to, że jesteście razem w domu powoduje, że nie chorujecie i ten okres trzeba przeczekać.

Na ile Pani ma czas to też warto razem z synem go spędzać w ciekawy sposób, aby odwrócić uwagę od obecnej sytuacji.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.