Jump to content

Ciągły smutek


wiccaphase

Recommended Posts

Witam, mam 19 lat i od dłuższego czasu miewam problemy z sobą. Mianowicie 2 lata temu byłam w nieciekawej relacji, w której osoba, którą kochałam cały czas stwarzała kłótnie kompletnie bez powodu, a gdy już nie miała argumentów to zaczęła mi wytykać moje wady. Nie mogłam się również odzywać do żadnych osób prócz niego, ponieważ zwracał mi od razu uwagę. Pomijając fakt, że on nie chciał ze mną się spotykać lub rozmawiać po szkole. Nie było dnia bez płaczu i obwinianiu samej siebie o tą sytuację. Mimo wszystko nie chciałam zakończyć tej relacji, ponieważ bałam się całkowitej samotności. Po roku straciłam całkowite chęci do życia, wszystko co kiedyś kochałam (np. jazdę konną, która była moją pasją od 3 lat) straciło swój urok. Nie miałam siły wstawać z łóżka, a moje oceny się pogarszały z dnia na dzień, co było jeszcze bardziej przerażające, ponieważ moja rodzina stawiała wielką presję. Towarzyszyła mi bezsenność i samookaleczenie się. To wszystko trwało cały rok. Mimo całkowitego odizolowania się od tej osoby coś we mnie zostało. Teraz, gdy mam przyjaciółkę bez której nie dałabym sobie rady pokonać tamtej relacji, kochającego chłopaka i rodzinę nadal jestem przygnębiona. Obecna kwarantanna pogorszyła całą sprawę, ponieważ nie mogę się z nimi spotykać, a to była jedyna rzecz, która mi sprawiała wielką przyjemność. Od tamtej sytuacji minęło wiele dni, ale nadal czuję w pewien sposób jakąś pustkę, czuję, że nie mogę odnaleźć szczęścia. Codziennie (nawet, gdy dzień był idealny) robiło mi się smutno z niewiadomego mi powodu. Teraz jest coraz gorzej, bo jak wtedy smutek nie towarzyszył mi przez cały dzień to teraz nie mogę się z nim uporać. Mam wrażenie, że wszystko co robię nie ma sensu i stwarzam jedynie problemy dla innych swoją osobą. Czasami już nie mam siły płakać i po prostu siedzę bezczynnie patrząc się w ścianę. Bardzo ciężko mi jest rozmawiać o moich odczuciach, ponieważ boję się, że mimo mojego otwarcia przed kimś otrzymam tą samą odpowiedź, co zawsze (np. ,,ajj, ale słabo", ,,mam nadzieję, że jutro będzie lepiej"). Zdaję sobie sprawę, że ciężko co innego odpowiedzieć, jednak to mnie podświadomie boli. Chciałabym również dodać, że odczuwam cały czas samotność. Z góry przepraszam za ewentualne błędy gramatyczne, ortograficzne oraz interpunkcyjne, ale bardzo ciężko mi o tym również pisać. 

Edited by wiccaphase
Link to comment
Share on other sites

Doskonale cie rozumiem, to siedzi głęboko w głowie, brak wyżalenia się komuś wynika pewnie z obawy ze powiesz coś co cie boli i może nie chcesz tego na głos powiedzieć , nie czujesz się z tym komfortowo ,ale jak to już zrobisz to obawiasz się że ktoś to zignoruje lub odpowie płytko. Obecna kwarantanna aby podwaja problem , warto też uważać na toksyczne osoby bo potrafią swoje żale i niepowodzenia wylewać na innych przez co czujemy się gorzej. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.