Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Ciągły smutek


Recommended Posts

Witam, mam 19 lat i od dłuższego czasu miewam problemy z sobą. Mianowicie 2 lata temu byłam w nieciekawej relacji, w której osoba, którą kochałam cały czas stwarzała kłótnie kompletnie bez powodu, a gdy już nie miała argumentów to zaczęła mi wytykać moje wady. Nie mogłam się również odzywać do żadnych osób prócz niego, ponieważ zwracał mi od razu uwagę. Pomijając fakt, że on nie chciał ze mną się spotykać lub rozmawiać po szkole. Nie było dnia bez płaczu i obwinianiu samej siebie o tą sytuację. Mimo wszystko nie chciałam zakończyć tej relacji, ponieważ bałam się całkowitej samotności. Po roku straciłam całkowite chęci do życia, wszystko co kiedyś kochałam (np. jazdę konną, która była moją pasją od 3 lat) straciło swój urok. Nie miałam siły wstawać z łóżka, a moje oceny się pogarszały z dnia na dzień, co było jeszcze bardziej przerażające, ponieważ moja rodzina stawiała wielką presję. Towarzyszyła mi bezsenność i samookaleczenie się. To wszystko trwało cały rok. Mimo całkowitego odizolowania się od tej osoby coś we mnie zostało. Teraz, gdy mam przyjaciółkę bez której nie dałabym sobie rady pokonać tamtej relacji, kochającego chłopaka i rodzinę nadal jestem przygnębiona. Obecna kwarantanna pogorszyła całą sprawę, ponieważ nie mogę się z nimi spotykać, a to była jedyna rzecz, która mi sprawiała wielką przyjemność. Od tamtej sytuacji minęło wiele dni, ale nadal czuję w pewien sposób jakąś pustkę, czuję, że nie mogę odnaleźć szczęścia. Codziennie (nawet, gdy dzień był idealny) robiło mi się smutno z niewiadomego mi powodu. Teraz jest coraz gorzej, bo jak wtedy smutek nie towarzyszył mi przez cały dzień to teraz nie mogę się z nim uporać. Mam wrażenie, że wszystko co robię nie ma sensu i stwarzam jedynie problemy dla innych swoją osobą. Czasami już nie mam siły płakać i po prostu siedzę bezczynnie patrząc się w ścianę. Bardzo ciężko mi jest rozmawiać o moich odczuciach, ponieważ boję się, że mimo mojego otwarcia przed kimś otrzymam tą samą odpowiedź, co zawsze (np. ,,ajj, ale słabo", ,,mam nadzieję, że jutro będzie lepiej"). Zdaję sobie sprawę, że ciężko co innego odpowiedzieć, jednak to mnie podświadomie boli. Chciałabym również dodać, że odczuwam cały czas samotność. Z góry przepraszam za ewentualne błędy gramatyczne, ortograficzne oraz interpunkcyjne, ale bardzo ciężko mi o tym również pisać. 

Edited by wiccaphase
Link to comment
Share on other sites

Doskonale cie rozumiem, to siedzi głęboko w głowie, brak wyżalenia się komuś wynika pewnie z obawy ze powiesz coś co cie boli i może nie chcesz tego na głos powiedzieć , nie czujesz się z tym komfortowo ,ale jak to już zrobisz to obawiasz się że ktoś to zignoruje lub odpowie płytko. Obecna kwarantanna aby podwaja problem , warto też uważać na toksyczne osoby bo potrafią swoje żale i niepowodzenia wylewać na innych przez co czujemy się gorzej. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.