Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Brak ochoty na spotkania ze towarzyskie


Recommended Posts

Witam, 

Moj problem opisze najkrocej jak to mozliwe i najdokladniej.

Od jakiegos czasu ( pol roku ) nie mam ochoty na spotkania towarzyskie ( ze znajomymi\poznawanie nowych ludzi).

Mam 28 lat,mieszkam z mama,tata nie zyje od 5 lat. 4 lata temu przezylam bardzo bolesne rozstanie z chlopakiem.Potem byly problemy finansowe (praktycznie na nic nie bylo pieniedzy, problemy w pracy ( w kontaktach z kolezankami i w wyrobieniu eketywnosci ),problemy ze znalezieniem sobie nowej milosci. 

Od smierci taty i rozstania z chlopakiem to byl szalenie ciezki czas. Ale jeszcze na poczatku spotkania ze znajomymi sprawialy mi przyjemnosc a teraz to juz wcale. Jedna kolezanka jest bardzo wesola i mozna z nia ciekawie porozmawiac ale juz nie smiesza mnie jej zarty. Bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu co sie dzieje.

Edited by Patrycjaa111
Link to comment
Share on other sites

@Patrycjaa111

Szanowna Pani,

o ile dobrze rozumiem, ma Pani za sobą trudne, stresujące doświadczenia związane z bolesnym rozstaniem oraz odejściem ojca i problemami w pracy, które się zbiegły w czasie. Relacjonuje Pani, że nie sprawiają już takiej frajdy jak dawniej spotkania towarzyskie. Warto skontaktować się z psychologiem, który przeprowadzi z Panią tzw. wywiad diagnostyczny. Zadają pytania o różne sfery Pani funkcjonowania specjalista będzie w stanie stwierdzić, co prawdopodobnie jest przyczyną utraty przyjemności ze spotkań towarzyskich. Czasami wiąże się to z przeżywaniem depresji, ale wówczas można by mówić także o szeregu innych dolegliwych objawów. Może Pani także porozmawiać o tym ze swoim lekarzem rodzinnym, jeśli ma Pani z nim dobry kontakt; być może coś zasugeruje lub skieruje do innego specjalisty. Do Pani dyspozycji jest także psycholog online

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.