Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Wchodzę w związki toksyczne z alkoholika i...współuzależnienia jak pomóc sobie i alkoholików i wyjść z nalogu


belissa1
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie jestem dzieckiem gdzie wychowywanie mnie przy bracie alkoholiku a i ojciec nie wylewał za koszulę. Poznałam mężczyznę który nie pił przez 6 lat natomiast gdy urodziłam syna zaczął nadużywać alkoholu i przemocy . Syn już 9 lat. Ja rozstałam się gdy syn miał 3 i pół roku z jego ojcem. Teraz jestem w związku gdzie mężczyzna pod wpływem alkoholu jest agresywny i choc pomaga i przy zakupach i w domu kocha dzieci ale pije nałogowo. Kocham go i chciałabym mu pomóc ale nie mam pojęcia jak. Rozstaje się i wracam.  Pomocy bo nie wiem co robić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

jeśli chodzi o pomoc alkoholikowi to polega ona na skierowaniu go na terapię. Podaję link do placówek lecznictwa na NFZ https://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa.

Pani partner powinien zgłosić się do poradni leczenia uzależnień a następnie na leczenie.

Jeśli odmawia, zachowuje się agresywnie a w domu są małe dzieci powinna Pani to zgłosić na policję i założyć Niebieską Kartę oraz zgłosić partnera do Miejskiej/Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych celem wszczęcie procedury wydania sądowego zobowiązania do leczenia.

To o partnerze. Natomiast Pani powinna skorzystać z terapii dla osób współuzależnionych i DDA. Takie terapie dostępne są również w poradniach leczenia uzależnień. Na terapii pozna Pani mechanizmy współuzależnienia, schematy Pani zachowania, które powodują, że nie potrafi Pani, w tym przypadku, odejść od partnera.

Uzyska Pani wsparcie osób, które mają podobne do Pani doświadczenia oraz wsparcie terapeuty. Dzięki temu będzie Pani mogła podjąć konstruktywne działania i decyzje.

Zalączam link do artykułu o współuzależnieniu:

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.