Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Chłopak uzależniony od gier? Czy przesadzam?


Pytaam
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Jestem z X już 5 lat - on 34 a ja 28 lat. Mieszkamy razem już około 3 lata. X od zawsze lubił grać, ale raz więcej raz mniej nie wydawało się to złe. Jakos na początku stycznia dowiedziałam się ze wydał ponad 1tys na grę internetowa.  Później z okazji urodzin na prezent chciał kolejne tyle na grę. Powiedziałam okey. Po czym weszłam na jego konto i okazało się ze w międzyczasie wydał jeszcze 1 tys na grę. Powiedział ze nie chciał mówić bo wiedział ze będę zła a przecież on pracuje i tez chce coś mieć z życia. No ok miał już mówić wszystko. Pieniądze z niewykorzystanego urlopu tez przeznaczył na grę - ok. 1,5 tys zł. Ale o tym wiedziałam. Teraz pare dni temu powiedział ze jeszcze 1 tys na poczet przyszłych urodzin wiec ok a dzień później okazało się ze to było jednak 1800 zł. W kolejnym dniu okazało się ze chciał pożyczyć na grę mimo ze miał te pieniądze a przy okazji dowiedziałam się ze wydał od marca kolejne 3tys zł tez na grę. 

nie wiem co robić on znowu mówi ze nie będzie już ukrywał nic i jednoczenie już nie mam dostępu do konta bo od razu zablokował. To było jego konto ale weszłam na nie tylko raz w dzień w który okłamał ze nie chciał pożyczyć pieniędzy a one tam były. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sluchaj jesli chlopak siedzi nocami to wchodza w to narkotyki. a to zle. musisz z nim pogadac na spokojnie normalnie przedstawic mu swoje granice i uzgodnic wspolnie czy te granice sa wystarczajace i odpowiednie dla was. oczywiscie on tez niech je wyznaczy i tak wspolna rozmowa rozmowa dojdziecie do rozwiazania problemu. natomiast jesli taka rozmowa sie nie odbedzie to zamieciecie problem pod dywan ... klasyczny poczatek konca wielkich milosci 

Link to comment
Share on other sites

O narkotykach nie ma mowy tak na 100% w nocy siedzi i gra ale głównie teraz jak ma wolne w pracy bo była kwarantanna. 
Jeżeli chodzi o rozmowy to jest z tym bardzo ciężko bo jak tylko zaczynam jakikolwiek ważniejszy temat to on mówi ze innym razem porozmawiamy albo odpowiada tak żebym skończyła temat. Od zawsze tak miał. I stara się obrócić wszystko tak ze to ja jestem ta zła bo go sprawdzam 

Link to comment
Share on other sites

@Pytaam

uzależnienie od gier czy szeroko pojętego internetu jest chorobą i jak każda choroba ma swoje objawy.

Zaobserwuj czy partner:

- spędza coraz więcej czasu przy komputerze,

- staje się drażliwy, nerwowy gdy nie ma dostępu do gier,

- nie potrafi przestać lub obiecuje, że nie będzie grał a gra, ukrywa się z tym,

- gra pomimo strat jakie ponosi, np. w relacjach, finansowych innych

- zaniedbuje inne działania, obowiązki na rzecz grania

- zaniedbuje swoje inne zainteresowania.

Jeśli obserwujesz minimum 3 objawy w zachowaniu partnera to warto by było gdyby porozmawiał z terapeutą uzależnień. Rozmawiaj z nim o swoich emocjach - jak Ty się czujesz gdy on gra, ukrywa, oszukuje, wydaje pieniądze. Mów o tym, że zależy Ci na związku a zauważasz, że granie wpływa na Wasze relacje negatywnie. Możecie zrobić doświadczenie czy partner potrafi ograniczyć granie, np. ustalić dni i czas kiedy może grać. Jeśli okaże się, że nie zgodzi się na to lub będzie miał problem z utrzymaniem ustaleń to oznacza, że potrzebuje specjalistycznej pomocy, którą może uzyskać w poradni leczenia uzależnień.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.