Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Ostatnia zmiana


Gomat
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam 22 lata, od czasu kiedy mam obecnego chłopaka (jesteśmy razem ponad rok) zauważyłam, że zaczęłam narzekać więcej na innych ludzi. Wydaje mi się, że wynika to z tego, że jestem trochę o niego zazdrosna (aczkolwiek on tego w żaden sposób nie odczuwa, bo nie daję mu tego odczuć. Poza tym w sumie nie mam powodów do zazdrości i z jednej strony jestem tego świadoma, więc też ta zazdrość nie jest jakaś duża. Z drugiej-mimo wszystko jakaś ta zazdrość jest jak np. jesteśmy na wyjściu z moimi koleżankami czy coś tego typu). Zauważyłam, że od pewnego momentu zaczęłam bardziej narzekać na ludzi, bardziej mnie wszystko (w tym ludzie irytuje) i jakoś czuję wewnętrznie, że jest to połączone z tą zazdrością. Może to mój brak pewności siebie? I przez to "podbudowuje się" oceniając na głos (bo dzielę się swoimi spostrzeżeniami z chłopakiem) innych? Jestem świadoma, że to okropne z mojej strony, więc z reguły staram się też powiedzieć coś milszego o danej osobie, żeby chłopak nie myślał, że jestem taka oceniająca i okropna. Samego chłopaka też się czepiam, mam wrażenie, że czasem za dużo, boję się, żeby go tym nie odtrącić kiedyś, ale czasem odczuwam frustrację w związku z jego głupimi zachowaniami :/ jak mogę popracować nad sobą? Czy to wynika właśnie z tego podnoszenia własnej samooceny w zły sposób?

Chłopak czasami potrafił mi powiedzieć cos niemiłego o moim wyglądzie, to trochę mnie czasem bolało (mówiłam mu, ale nadal czasami mu się zdarzy powiedzieć za dużo), więc myślę, że może to tę trochę na mnie wpłynęło negatywnie? Bo brałam to do siebie nadmiernie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.