Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Toksyczna matka


Recommended Posts

Witam!

Nazywam się Karolina i mam 23 lata.

Pół roku temu wyprowadziłam się na stancje. Oboje uczymy się i pracujemy. Oprócz nas na stancji mieszka ktoś JesCze. Jestem niezależna finansowo od rodziców j nie biorę od nich ani grosza. 
 

mam niestety nie najlepsze relacje z własna mama. Problem nie pojawił się w momencie wyprowadzki, zaczął się już duuuuuzo wcześniej, aczkolwiek teraz nie jest wcale lepiej.

Mama ciagle chce mnie kontrolować i wymuszać poczuciem winy przyjazdy do niej. 
Potrafi codziennie wypytywać czy przyjadę na weekend do domu, a mnie się najzwyczajniej nie chce. Chciałabym spędzić weekend ze znajomymi czy chłopakiem, albo po prostu odpocząć po tygodniu nauki i pracy. Ale ona wtedy wzbudza we mnie ogromne poczucie winy, tak wielkie, ze często orzez nią płacze i się zadręczam. Wyprowadziłam się z domu, nie po to żeby codziennie do niej jezdzic. Mama jednak twierdzi ze mogę odpocząć od chłopaka, Żr nie mam co robić w mieszkaniu i lepiej jak przyjadę do niej na weekend (mama nie mięska sama, mieszka ze swoimi rodzicami, mężem i moim bratem). 
 

Chcialabym żeby mama zrozumiała ze mam własne życie i nie będę ci tydzień przyjeżdżać, bo ona tak chce. U nnie w domu jest głośno i gorąca, cały weeekend musimy spędzić tak jak mama chce i najlepiej to nie odstępować jej na krok. Nawet jak gotuje obiad to chce żeby koło niej siedzieć i patrzeć jak to robi. Zero czasu prywatnego. 
 

Nie radzę sibie z tym, bo kiedy chce napisać, ze nie przyjadę, to zwala winę na mojego chłopaka, ze mi zamydlił oczy. Myśle, ze nasz związek jest bardzo poważny, a chłopak bardzo mnie wspiera i widzi jak to wsYSkto przeżywam. To bardzo silne emocje. Sam namawia mnie na wizytę u psychologa. 
 

pozdrawiam 

ps. Myśle ze w sporym skrócie straciłam problem 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.