Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy zbyt duża potrzeba bliskości to u mnie wada?


Dixi25

Recommended Posts

Witam. 

Jestem młodą osobą, kobietą która ma 23 lata. Mieszkam w dużym mieście, studiuje zaocznie oraz pracuje. Mam chłopaka, z którym jestem bardzo szczęśliwa. Jednak ostatnio chodzę smutna, ponieważ mam wrażenie że mam zbyt duże potrzeby i oczekiwania od związku. Odczuwam to, bo dostałam takie "informacje". 

Jestem bardzo wrażliwa i emocjonalna. Lubię "dawać" uczucia oraz je "dostawać". I tym dostawaniu chyba jest problem. Mam wrażenie że zbyt dużo oczekuje. Że za bardzo chce być zapewniania o miłości, że za dużo chcę bliskości w formie przytulenia, dotyku czy słów. Mój facet również, ale ja zdecydowanie więcej potrzebuję takiej formy miłości w związku, co jest normalnym aktem.         Gdy jestem z moim facetem w jednym pomieszczeniu ale osobno, on na przykład gra a ja leżę i przeglądam internet, czasami lubię na niego popatrzeć - usłyszałam że czuję się wtedy obserwowany że zaraz będę się czepiać ze spędza dużo czasu przed komputerem. Fakt jest to czasami zbyt denerwujące, ale to tylko zwykłe podziwianie.  Lubię spędzać z nim czas, to jak jest obok mnie. To jak obdarowuje mnie swoją miłością, ale mam poczucie że on myśli że ja za dużo chcę. 

Nie mieszkamy razem, więc często piszemy. Wszystko jest ok do czasu gdy nie trafia w moje serce to, że zbyt dużo jednak tego pisania jest, że zbyt częsty kontakt mamy ze sobą. Że nie zdążymy za sobą zatęsknić zbyt mocno. Ale właśnie o to chodzi że tak czy siak ja zawsze za nim tęsknię. 

 

Mam uczucie, że jestem zbyt nachalna w związku z uczuciami, kontaktem. Ale zwyczajnie moja uczuciowa i emocjonalna strona tego pragnie, by dostawać te uczucia, może więcej niż zazwyczaj, że potrzebuję większego zainteresowania. 

Gdy dostałam takie informacje zrobiło mi się smutno, zaczęłam siebie obwiniać że ze mną coś jest nie tak. Czytałam mnóstwo artykułów. Zaczęłam myśleć co zrobić by się zmienić, by on nie odczuwał złych emocji. Chcę to zrobić ale boję się że jeśli zacznę mniej "chcieć" zacznę robić się lodowata i będę się od Niego oddalać. 

 

Czy ze mną jest coś nie tak? Czy da się z tym co kolwiek zrobić? Czy byś sobą, tak jak on lubi ( skoro jednak wydaje mi się że nie do końca tak jest) czy próbować się zmienić? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.