Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

ja-matka anorektyczka


mia1985
 Share

Recommended Posts

Witajcie, mam na imię Natalia, mam 33 lata, jestem mama rocznej Emilki. Od 18 roku zycia (juz 15 lat) cierpie na zaburzenia odzywiania, przeplatane z depresja. Od kilku lat lat moja waga jest w normie (około 18 BMI). Wiele lat terapii, farmakoterapii, 2 pobyty w szpitalu. Obecnie sie nie leczę. brak mi czasu. Rewelacji nie ma, ale jakos sie trzymam. Ale nie o mnie tu chodzi. Zauważyłam że "przerzucam" na moje dziecko. Bardzo kontroluję jej jedzenie, stałe godziny posiłków, jakosc musi byc zawsze najlepsza, szału dostaję gdy ktoś inny da jej coś spoza listy rzeczy dla niej przeznaczonych.Gdy ona domaga sie czegos "ponadprogramowego" również bardzo sie denerwuję. Z wagi problemu zdałam sobie sprawę gdy ostatnio zważona straciła na wadze. Poczułam się tak jak wtedy gdy to ja chudłam. Boje sie ze wyrządze krzywde mojemu dziecku, staram sie nad soba panowac , ale zdaje sobie sprawę ze za chwile to ona będzie decydowała o tym co i kiedy je. czuje że bedzie tylko gorzej... Czego oczekuję? jakiejs złotej mysli, porady która trafi w sedno i da mi do myslenia

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór,

opisuje Pani bardzo poważny problem i dobrze, że Pani zauważyła, że przekłada Pani swoje nawyki żywieniowe na córkę. Emilka teraz się rozwija i rośnie i dla jej zdrowia, rozwoju fizycznego i psychicznego jest bardzo istotne aby otrzymywała pełne, zbilansowane posiłki. Spadek jej masy ciała wskazuje, że może otrzymywać zbyt mało pożywienia, zwłaszcza, że zaraz zacznie chodzić lub już chodzi i potrzebuje więcej kalorii. Czy konsultowała Pani jej dietę z lekarzem pediatrą?  

Co do przyszłości Emilki - ona jest odrębną istotą, która będzie miała własne zainteresowania i potrzeby. Jednak na początku dziecko najwięcej chłonie od osób najbliższych, od matki.  Jaki świat chce jej Pani pokazać? Na co ważnego zwrócić uwagę?

Zachęcam też do kontaktu z psychologiem - psychodietetykiem, żeby porozmawiała Pani o sobie, swoich obawach i lękach, które przekłada Pani na córkę. Taka konsultacja może odbyć się on-line na Skype.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedz, podejrzewam że obecny spadek wynika z okresu ząbkowania, córka zwykle dużo i zdrowo je, większe obawy budzi we mnie aspekt psychiczny który mogę jej wszczepić. Spróbuję zasięgnąć pomocy online. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.