Jump to content

Próba samobójcza?


Lucka

Recommended Posts

Jestem mężatką, mam 23 lata, 30 letni brat mojego męża został znaleziony w mieszkaniu z 15cm prętem wbitym w głowę. Rodzina pomyślała, że to próba samobójcza. Znaleźliśmy zeszyt z notatkami. Między innymi był tam opisany krok po kroku zabieg i potrzebne do niego przedmioty. Śruby, wiertarka, wszystko to było w pokoju we krwi. W szpitalu okazało się że dziura w głowie była już przygotowana, a pręt został tylko włożony. Psychiatra szpitalny niczego się nie dowiedział, a na zeszyty zareagował negatywnie mówiąc że wzięcie go jest przestępstwem. Odmówił przeczytania go. Co powinniśmy zrobić dalej? Jak rozmawiać z bratem który twierdzi że nic nie pamięta? 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, psycholog Katarzyna Tuszyńska napisał:

Dzień dobry,

myślę, że powinniście Państwo zgłosić na policję cały wypadek.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Policja jest poinformowana, mamy powody do podejrzenia, że on zrobił to sobie sam. Brat od dłuższego czasu mówił sam do siebie. W pewnym momencie sam zgłosił się do szpitala psychiatrycznego. Spędził tam tydzień. Wyjechał z kraju na 9mc. Po powrocie dalej wykazywał te same zachowania. Zeszyt z notatkami był jego. Zapisał czego potrzebuje do przeprowadzenia zabiegu. Szukał po rodzinie wiertarki, siostra słyszała jak piłuje coś w pokoju, ale nikt nie podejrzewał czegoś takiego.. Czy możliwe jest że chciał wyciągnąć sobie chorobę z głowy? Jak powinniśmy się zachować w tej sytuacji oprócz zgłoszenia sprawy odpowiednim służbom?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, psycholog Katarzyna Tuszyńska napisał:

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie bo nie rozmawiałam z Pani bratem, nie znam historii jego choroby i leczenia. Na to pytanie mogą odpowiedzieć lekarze lub psychologowie z którymi miał wcześniej kontakt. Oni też powinni Państwu dać zalecenia co do dalszego postępowania.

Rozumiem, a co by Pani dalej zrobiła gdyby lekarze i psychiatra szpitalny nie udzielili Pani żadnych informacji oprócz tego że pacjent nie odpowiada na pytanie gdyż twierdzi że nic nie pamięta? Jesteśmy w ślepym punkcie, nigdy nie byliśmy w takiej sytuacji, nie mamy pojęcia co dalej robić..

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, psycholog Katarzyna Tuszyńska napisał:

Proszę zapisać brata do lekarza psychiatry i na terapię neurologiczną. Być może została uszkodzona pamięć w wyniku urazu, nie wiem o jaką część czaszki chodzi, jak głęboka była rana i wbity pręt. Być może brat jest w szoku i ma chwilową utratę pamięci. Na pewno trzeba mu zapewnić dalszą pomoc lekarską i terapeutyczną. Specjaliści ocenią jego funkcje poznawcze i zaproponują dalsze leczenie.

Dziękuję Pani za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.