Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Samopoczucie?


Natasza1994
 Share

Recommended Posts

Witajcie 

Mam na imię Natasza i mam 26 lat. Od 3 lat zmagam się z nerwicą lekową... Obecnie jestem w ciąży, mam stany lękowe i depresyjne. Nie potrafię sobie z tym poradzić... Ciągle odczuwam napięcie, jestem przerażona faktem, iż mogę urodzić chore dziecko. Codziennie martwię się czy będzie zdrowe, czy może w przyszlosci zachoruje na poważna chorobę, mój stan jest fatalny... Bez przerwy myślę o nowotworach, chorobach genetycznych, wadach rozwojowych... Jestem strzępem człowieka... To koszmar. Nie potrafię normalnie żyć... 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

przede wszystkim proszę zgłosić ten stan lekarzowi prowadzącemu ciążę. Podobnie lekarzowi psychiatrze jeśli jest Pani pod opieką lekarza ze względu na nerwicę lękową.

W czasie ciąży dochodzi do wielu zmian hormonalnych co może prowadzić do nawrotu czy pogłębienia się istniejących zaburzeń, więc powinna Pani konsultować to z lekarzami.

Może Pani zgłosić się do psychologa, aby skonfrontować swoje obawy, nauczyć się zatrzymywać negatywne myśli, radzić sobie z obawami i lękiem a także stosować techniki relaksacyjne. Np. może Pani ćwiczyć yogę dla kobiet w ciąży - jest wiele ćwiczeń dostępnych w internecie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.