Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Lęk


Wera
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.Mam 40 lat,męża,dwoje dzieci.Problemem moim jest poczucie osamotnienia a jednocześnie niechęć do bliskich relacji.W dzieciństwie ojciec nadużywał alkoholu.Nie mam kontaktu bliskiego z żadnym z członków rodziny.Nue potrafię bawić się z dziećmi,czuje,że jestem sama,nikt nas nie odwiedza,może za bardzo gonię za ludźmi?Nie potrafię być szczęśliwa,potrzebuje ludzi,ale oni mnie nie...Czuje się pominięta przez znajomych,wiecznie siedzimy sami w domu.W tygodniu jeszcze jest znośnie,pracuje wśród ludzi,najgorzej w wolne dni,id rana już czuję niepokój,że znowu sami...w pracy wszyscy mają swoje grono znajomych,my żadnych.Ciezko tak funkcjonować.Jak to poczucie osamotnienia wybić z głowy?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dzień Dobry, z jednej strony zgłasza Pani poczucie osamotnienia, pominięcia przez znajomych, brak bliskiego kontaktu z rodziną i potrzebę kontaktu/relacji z ludźmi. Z drugiej strony pisze Pani o niechęci do bliskich relacji. To takie przeciwstawne potrzeby. Pisze też Pani, że nie potrafi być szczęśliwa, że potrzebuje ludzi ale pyta Pani, jak pozbyć się poczucia osamotnienia. Najłatwiejsza odpowiedź to - wyjść do ludzi, ale przed tym, jak rozumiem, czuje Pani opór. Może warto by zastanowić się z czego to wynika, że nie buduje Pani relacji. Wspomina Pani o ojcu, który nadużywał alkoholu. W rozmowie z psychologiem mogłaby się Pani przyjrzeć sytuacji w Pani domu. Pojawia się dużo pytań np.: czy to, że ojciec nadużywał alkoholu wpływało w jakiś sposób na Pani życie towarzyskie?; czy miała Pani znajomych?; czy zapraszała ich do domu?. I w końcu czy rzeczywiście odczuwa Pani potrzebę bycia z ludźmi skoro pyta Pani "jak pozbyć się poczucia osamotnienia" a nie "jak nawiązać relacje". Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.