Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Jakiego psychologa wybrać do rozmów na Skype?


Recommended Posts

Witam. Jestem mamą i żoną, w tym roku skończę 30 lat. Chciałabym z kimś porozmawiać. Ale nie wiem z kim. Jakoś czuje że lepiej będzie rozmawiać mi się z Panią, ale jest ich tu kilka. Czy mogłabym dostać wskazowke do której umówić się na pierwszą wizytę? Pokrótce powiem, co mnie dręczy. Myślę, że zmagam się z pewnego rodzaju depresją, może to depresja poporodowa. Po pierwszym dziecku (3lata temu) wydawało mi się że się pozbierałam ale kiedy urodziło się drugie całe moje szczęście uleciało (młodszy synek ma 10 m-cy). Mam nieprzyjemne myśli, brak motywacji do działania, ciągle czuję się zmęczona i bez życia. Nie pamiętam kiedy się ostatni raz śmiałam. Często wybucham złością. Nie panuje wtedy nad sobą choć w głowie słyszę "nie rób tak, to nie jest w porządku!" - to jednak jest silniejsze ode mnie. Krzywdzę najbliższych, szczególnie zależy mi na dzieciach. Źle się czuje ze sobą, uważam że jestem beznadziejna matka i często mam myśli że nie ja powinnam ich wychowywać bo im tylko krzywdę zrobie (w psychice), nie mówiąc o mężu zero jakichkolwiek relacji intymnych czy miłosnych, czuje się nieatrakcyjna, mijamy sie (nie ma zdrad, po prostu nas oboje przytłoczyła rzeczywistość). Zamiast cieszyć się macierzyństwem, mam poczucie straty czasu. Boje się że za kilka lat minie ten czas, kiedy oni są mali i nie nasyce się tym i będę żałować. Już żałuje wielu rzeczy. Chcę być lepszym człowiekiem, dla nich ale też dla siebie, by dawać dzieciom dobry przykład. By miały poczucie oparcia we mnie i zaufanie. Myślę, że jest we mnie wiele przekonań z przeszłości, które nie pozwalają mi dziś swobodnie żyć. Chowam też w sobie wiele urazy i żalu do rodziny. Chciałabym zrzucić z siebie ciężar, który ciągle mnie wgniata w ziemię. Jeszcze nie potrafię nazwać tego ciężaru, ale chyba jestem na granicy wytrzymałości. Jeszcze chwila i padnę. I już się nie podniosę.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

wszystkie osoby, które pracują w OcalSiebie są doświadczonymi psychologami i od każdej z nich otrzyma Pani profesjonalne wsparcie.

Z Pani wpisu wynika, że doświadcza Pani obniżonego nastroju, nie radzi Pani sobie z napięciem emocjonalnym, złością, którą Pani kumuluje a potem rozładowuje na bliskich. To z kolei powoduje, że odczuwa Pani poczucie winy i tworzy scenariusze jak Pani zachowanie może negatywnie wpłynąć na dzieci na przyszłość. W związku z tym źle się Pani czuje ze sobą, ocenia Pani siebie negatywnie jako matkę, kobietę i człowiekiem. Co prowadzi do napięć emocjonalnych, ich kumulacji i złości.

Sama Pani pisze jaka może być tego przyczyna: "Myślę, że jest we mnie wiele przekonań z przeszłości, które nie pozwalają mi dziś swobodnie żyć.". Ale to są Pani przekonania, może się Pani im przyjrzeć i zweryfikować czy na pewno są prawdziwe, a także zmienić. Na tym między innymi polega terapia i w ten sposób stopniowo pozbędzie się Pani ciężaru o którym Pani pisze.

Sugerowałabym też aby oprócz psychoterapii poddała się Pani badaniom tarczycy bo zmiany hormonalne również mogą prowadzić do obniżenia nastroju.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź. Już zapisałam się na badania, jutro rano pojadę i sprawdzę. Chciałabym mieć wyniki zanim zacznę terapię. Może to być wskazówka na początek, niezależnie od wyniku. 

Zapytałam kogo wybrać, bo widzę psychologów klinicznych i behawioralno-poznawczych. Zastanawiałam się, czy jeśli byłaby to depresja, to czy jakiś sposób leczenia jest najlepszy dla depresji. Dlatego zapytałam, do kogo najlepiej. Terapeutów od uzależnień raczej bym odrzuciła, bo nie zmagam się z uzależnieniem. Ale mogę się mylić, to że psycholog ma opisane że jest kliniczny/behawioralno-poznawczy/kliniczny może oznaczać mimo to, że zajmuje się każdym przypadkiem?

Chciałabym uniknąć chodzenia od psychologa do psychologa, na starcie chciałabym zawęzić grono wyboru. W końcu mówienie o sobie, zwierzanie się i budowanie zaufania wymaga sporej odwagi i czasu. Nie chciałabym poczuć zawodu jak i straty czasu czy pieniędzy. 

Jeżeli jest jakakolwiek możliwość podpowiedzenia mi, który z psychologów mógłby się sprawdzić w mojej sytuacji, proszę o informację. Bardzo mi to ułatwi poszukiwania. 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.