Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Co jest na dłuższą metę lepsze dla DZIECI - rozwód czy trwanie w nieszczęśliwym i zakłamanym związku, ale dla dzieci


Recommended Posts

Witam, z góry wiem, że nie ma 1 odpowiedzi i najlepszego rozwiązania, ale spróbuję nakreślić temat, może to sprecyzuje sytuację. Co jest lepsze dla dzieci? Rozwód czy trwanie w malzenstwie, którego w rzeczywistości go nie ma. Mam 2 małych dzieci, drugie zostało poczęte przez nieuwagę. Z mężem niie miałam ochoty sypiac już dawno, nie sprawia mi to żadnej przyjemności, więc odkąd zaszłam w ciążę, czyli 2 lata temu, już tego nie robię wcale, sypiamy osobno. Sam fakt, że mąż zrobi zakupy i jest dobry dla dzieci, jest dla mnie na tyle ważne, ze nie chce się rozstawać, bo nie wyobrażam sobie, co będzie z dziećmi,jak by wyglądał ten kontakt. One są małe i wydaje mi się, że najlepiej jest, jak mąż jest zawsze w domu. Jeśli chodzi o nas, to praktycznie nie rozmawiamy, albo klocimy się. Oboje wiemy, że się nie kochamy i nie jesteśmy przyjaciolmi, ale co z dziećmi? Skoro i tak śpimy osobno, czy da się tak żyć? Jak długo? Czy da się to ukryć przed dziećmi? Czy warto się poświęcać dla nich, czy może to jest pozorne poświęcenie, a dzieci będą nieszczęśliwe? Czy facet jest w stanie wytrzymać bez seksu? 

Link to comment
Share on other sites

W tej sytuacji dla dzieci zdecydowanie lepszą opcją będzie jak się Państwo rozstaniecie.

Szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dzieci - jak Państwa dzieci będą szczęśliwe skoro ich rodzice już się nie kochają i nawet się nie przyjaźnią? Teraz dzieci są małe, nie za dużo są w stanie zrozumieć ale jak podrosną to jakie Państwo dadzą im wzorce? Pokażecie im, że związek dorosłych ludzi polega na nie kochaniu się, nie lubieniu i nawet na nie rozmawianiu ze sobą a jak już do jakiejś rozmowy dojdzie to jest nią kłótnia. Jak w takiej sytuacji dzieci mają mieć zdrowy pogląd na relacje rodziców? W przyszłości same będą tworzyć takie związki.

Skoro twierdzi Pani, że mąż jest dobry dla dzieci to chyba podczas rozwodu dogadacie się Państwo albo nad opieką przemienną albo że dzieci zostają z Panią i mąż będzie mieć z nimi widzenia i będzie je zabierać do siebie, chyba nie bedzie mu Pani utrudniać kontaktu z dziećmi skoro jest dobrym ojcem.

Nie chcę Pani martwić ale 2 lata bez seksu dla mężczyzny jest niewykonywalne, no chyba że jest na coś chory. Sama Pani napisała, że od 2 lat nie spia z mężem więc pewnie mąż z kimś seks uprawia, bo przecież musi zaspokojać swoje potrzeby fizjologiczne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.