Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Kontakt z nie Swoim dzieckiem


Recommended Posts

Witam. Byłem w związku z kobietą prawie 5 lat. Gdy się poznaliśmy miała 8 miesięcznego syna. Ojciec dziecka nigdy nie utrzymywał kontaktu z dzieckiem, ale mieli kontakt z dzieckiem jego rodzice. Bardzo się zżylem z dzieckiem. Gdy podrósł zaczął mówić Mi tato i jest tak do dziś. Nie dawno gdy jeździł do dziadków, zaczęli Mu mieszać w głowie że nie jestem jego prawdziwym Ojcem i że ma dwóch tatusiów.Nikodem bo tak nazywa się dziecko, zaczął być ostatnio nie grzeczny, bił dzieci w przedszkolu i gdy jeździł do babci zaczął ich terroryzować. Udaliśmy się z Nim do psychologa i kazała Pani psycholog żeby Mu powiedzieć prawdę. Miesiąc temu się rozstaliśmy a jeszcze nie powiedzieliśmy Mu prawdy o Moim ojcostwie. Nastąpi to nie długo tylko Psycholog ma zaplanować jak to powiedzieć. Wiem że Moja była partnerka spotyka się z kimś innym od 3 tygodni. Nie wiem co dalej robić? Jak On to zniesie i czy mam utrzymywać z Nim kontakt? Czy lepiej żebym go nie widywał. Jesteśmy z Sobą bardzo przywiązani i nie wiem jak On zareaguje na to wszystko.Co będzie dla Niego lepsze. Co robić? 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Michal... napisał:

Witam. Byłem w związku z kobietą prawie 5 lat. Gdy się poznaliśmy miała 8 miesięcznego syna. Ojciec dziecka nigdy nie utrzymywał kontaktu z dzieckiem, ale mieli kontakt z dzieckiem jego rodzice. Bardzo się zżylem z dzieckiem. Gdy podrósł zaczął mówić Mi tato i jest tak do dziś. Nie dawno gdy jeździł do dziadków, zaczęli Mu mieszać w głowie że nie jestem jego prawdziwym Ojcem i że ma dwóch tatusiów.Nikodem bo tak nazywa się dziecko, zaczął być ostatnio nie grzeczny, bił dzieci w przedszkolu i gdy jeździł do babci zaczął ich terroryzować. Udaliśmy się z Nim do psychologa i kazała Pani psycholog żeby Mu powiedzieć prawdę. Nikodem ma teraz prawie 6. Nastąpi to nie długo tylko Psycholog ma zaplanować jak to powiedzieć.Niestety się rozstaliśmy kilka dni temu Wiem że Moja była partnerka spotyka się z kimś innym . Nie wiem co dalej robić? Jak On to zniesie i czy mam utrzymywać z Nim kontakt? Czy lepiej żebym go nie widywał. Jesteśmy z Sobą bardzo przywiązani i nie wiem jak On zareaguje na to wszystko.Co będzie dla Niego lepsze. Co robić? 

 

Link to comment
Share on other sites

Chłopiec powinien poznać prawdę. Ma do tego prawo. Tym bardziej jeżeli specjalista, pani psycholog tak uważa. Trochę nie dobrze się stało że chłopiec mówił do Ciebie "tato", skoro nim nie jesteś. Mógł po prostu używać Twojego imienia. O ile to możliwe powinieneś dalej z nim utrzymywać kontakt, o ile była nie będzie robić problemów z tego powodu.

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Michal... napisał:

Tylko jak On to przyjmine teraz, zwłaszcza gdy jeszcze się dowie że roztaliśmy się z  Partnerką, bo jeszcze nie wie że nie bedziemy razem mieszkać. Czy jego uczucią moga się zmienić w stosunku do Mnie? Nie mieszkamy razem  dopiero od kilku dni.

 

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie będzie to dla niego łatwe, ale musi się z tym zmierzyć. A wy z panią psycholog musicie mu dać jak najwięcej wsparcia. Wątpię żeby jego uczucia miały się zmienić, po prostu będzie za Tobą tęsknić gdy się nie będziecie długo widzieć. 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Julka9 napisał:

Na pewno nie będzie to dla niego łatwe, ale musi się z tym zmierzyć. A wy z panią psycholog musicie mu dać jak najwięcej wsparcia. Wątpię żeby jego uczucia miały się zmienić, po prostu będzie za Tobą tęsknić gdy się nie będziecie długo widzieć. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, fajnie że chcesz naprawić tę relację :) 5 lat to długo. Dla dziecka też by to było najlepsze rozwiązanie, a nie że dostanie kolejnego "tatusia". 

21 godzin temu, Michal... napisał:

Wiem że Moja była partnerka spotyka się z kimś innym od 3 tygodni.

 

21 godzin temu, Michal... napisał:

Niestety się rozstaliśmy kilka dni temu Wiem że Moja była partnerka spotyka się z kimś innym

No to nie ładnie ze strony Twojej byłej partnerki, skoro spotykała się z kimś jak jeszcze byliście ze sobą. Chociaż oczywiście nie znam dokładnie sytuacji, bazuję tylko na tym co piszesz. Bo z drugiej strony piszesz że to Ty zawiniłeś. 

Edited by Julka9
Link to comment
Share on other sites

Ja zawiniłem, bo byłem wobec niej bardzo obojętny, Ona robiła wszystko żeby było Nam dobrze, a Ja olewałem to. Po ostatniej kłótni pytała się Mnie czy kogoś mam i skłamałem że tak, Chciałem chyba wzbudzić Jej zazdrość, nie wiem co Ja miałem wtedy w głowie. Gdy dowiedziałem się że zaczeła się spotykać z kimś, dopiero zrozumiałem jak bardzo Mi na Niej zależy. Wiem że może już nic do Mnie czuć i będzia bała się wrócić po tym wszystkim, Mam jeszcze nadzieję że uda Mi się to wszystko naprawić i zbudować wszystko od nowa. Jestem gotowy na poważne zmiany w Swoim zachowaniu i  wiem że dużo pracy przede Mną.

Link to comment
Share on other sites

No widzisz, teraz mam cały obraz sytuacji. Pytanie, dlaczego tak się zachowywałeś?

A to że spotyka się z innym może jest po to żebyś był zazdrosny? Żebyś zawalczył o nią? Może chce widzieć u Ciebie zainteresowanie jej osobą, skoro długo okazywales jej obojętność? 

Link to comment
Share on other sites

Moja partnerka jest bardzo przywiązana do Swojej rodziny, po pewnej sytuacji nie miałem za dobrej relacji z jej rodzicami i nie chciałem z Nimi spędzać tyle czasu co Ona. Wychodziła bardzo często do Nich i zdarzało się że nocowała u Nich.Mialem wrażenie że są ważniejsi ode mnie. Z tego powodu były częste kłótnie. Czułem że jestem na drugim miejscu i po jakimś czasie nie chciałem tym walczyć. Przez to nasze relacje się pogarszały. Nie było rozmowy między Nami. Do tego doszła ta cała z sytuacja z Nikodemem odnośnie ojcostwa, przez które nie wiedziałem jak to będzie. Przez ostatnie 2 miesiące mieszkaliśmy razem w odzielnych pokojach a Ja myślałem że wszystko samo się jakoś ułoży z czasem. Raz Iza zapytała czy kogoś mam a Ja skłamałem i powiedziałem że tak, chciałem chyba wzbudzić zazdrość zobaczyć czy będzie Jej na Mnie zależało. No i dalej było tak samo czyli bez emocji. Oddalilismy się od Siebie bardzo. Gdy 2 tygodnie temu dowiedziałem się że spotyka się z kimś innym, wpadłem w szał i wyrzuciłem Ja z domu. Wiem że spotykają się dopiero 3 tygodnie i nic jeszcze nie zaszło między Nimi a Ja dopiero zrozumiałem jak bardzo Ją kocham i zależy Mi na Niej. Ona się boi wrócić do Mnie,bo czuję że nic się nie zmieni między Nami i chyba chce spróbować z innym. Chcę walczyć o Nią i stworzyć prawdziwy dla Nikodema. Wiem że dużo w tym jest Mojej winy bo mialem wszystko podane jak na tacy a nie potrafiłem tego docenić. Teraz Wiem ze brak rozmowy i szacunku to najgorsze co może być i człowiek długo tak nie wytrzyma. 

Link to comment
Share on other sites

A więc musisz się z nią spotkać, przeprosić, przyznać się do błędu i zapewnić jak bardzo jest dla Ciebie ważna. Zaproponować jej wspólną terapię w celu ratowania związku. Musisz pierwszy wyciągnąć rękę, skoro wyrzuciłeś ją z domu. Patrząc z mojej perspektywy nadal byłabym bardziej przywiązana emocjonalnie do mężczyzny z którym byłam 5 lat i którego moje dziecko uwielbia, niż do mężczyzny którego znam od nie dawna. Myślę że wcale nie musi być za późno. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.