Jump to content
Luvmycribb

Hej, jestem tu nowa馃

Recommended Posts

Hej, mam na imi臋 Aleksandra, 18 lat, przyjecha艂am z Bydgoszczy. Tak... pi tych wszystkich pobytach w szpitalach psychiatrycznych i w o艣rodku leczenia uzale偶nie艅 od substancji psychoaktywnych przywyk艂am ju偶 do takiego sposobu przedstawiania si臋. We wrze艣niu 2017 roku rozpocz臋艂am nauk臋 w liceum og贸lnokszta艂c膮cym. By艂am ju偶 wtedy dosy膰 mocno uzale偶niona od twardych narkotyk贸w i dopalaczy, g艂贸wnie od mefedronu. Dosta艂am si臋 do VILO - najlepszej szko艂y 艣redniej w Bydgoszczy. Wytrwa艂am tam jednak tylko przez tydzie艅, poniewa偶 za偶ywa艂am substancje na ka偶dej przerwie praktycznie i nie usz艂o to uwadze nauczycieli i innych uczni贸w. Dopiero po tym, jak zgubi艂am woreczek z bia艂ym proszkiem w toalecie, zosta艂am oficjalnie usuni臋ta z listy uczni贸w sz贸stki. Zosta艂am skierowana na oddzia艂 psychiatryczny do szpitala uniwersyteckiego. Przez pierwszy tydzie艅 le偶a艂am sama na izolatce i by艂am kompletnie nieprzytomna. Potem, jak zacz臋艂am nieco wi臋cej rozumie膰, my艣la艂am 偶e dostan臋 wypis do domu. Okaza艂o si臋 jednak 偶e m贸j tygodniowy pobyt przeci膮gnie si臋 do 5 - tygodniowej obserwacji. Wtedy zacz臋艂am si臋 buntowa膰 na wszelkie mo偶liwe sposoby. Rzuca艂am kamieniami w okna, bi艂am i obra偶a艂am personel szpitala. W tym okresie bardzo dobrze rozumia艂am si臋 z jedn膮 pacjentk膮 i razem po kryjomu pali艂y艣my papierosy w toalecie i zabiera艂y艣my m艂odszym pacjentom s艂odycze. Ale jak ta dziewczyna wysz艂a zrobi艂o mi si臋 strasznie smutno. Zapozna艂am dziewczyn臋 z depresj膮 i wtedy po raz pierwszy dokona艂am samookaleczenia szk艂em z rozbitej szklanki. W贸wczas pani ordynator stwierdzi艂a 偶e nie jest w stanie mi pom贸c. Zrozumia艂am 偶e mam ogromny problem i zgodzi艂am si臋 dobrowolnie na roczny pobyt w o艣rodku leczenia uzale偶nie艅 w Wierzenicy. Nie mog艂am si臋 tam jednak kompletnie odnale藕膰. Ca艂y czas mia艂am my艣li samob贸jcze i okalecza艂am si臋. W ko艅cu po tygodniu opu艣ci艂am bez pozwolenia teren o艣rodka i schowa艂am si臋 w starym gara偶u. Dalej si臋 okalecza艂am, a偶 mnie znale藕li i zawiadomili mojego tat臋 偶e ma mnie zabra膰 bo stanowi臋 dla siebie zagro偶enie. Bardzo si臋 ucieszy艂am 偶e jad臋 do domu. Jeszcze po drodze zam贸wi艂am w internecie substancje od kt贸rych by艂am uzale偶niona. 2 dni p贸藕niej odebra艂am z poczty paczk臋. Posz艂am do nowej niepublicznej szko艂y i funkcjonowa艂am na tych substancjach przez 2 tygodnie. Do teraz nie wiem, jak m贸j tata zorientowa艂 si臋 偶e znowu bior臋 narkotyki. Zawi贸z艂 mnie tak jak sta艂am tym razem nie do szpitala w Bydgoszczy, tylko w 艢wieciu. Tam stwierdzono 偶e mia艂am we krwi toksyczne substancje i tata uratowa艂 mu 偶ycie. Par臋 dni pozniej odwiedzi艂a mnie mama i powoedziala 偶e wygl膮dam jak trup po czym si臋 rozp艂aka艂a. Obieca艂am 偶e ju偶 nigdy nic nie wezm臋. Oczywi艣cie by艂y to puste s艂owa, bo my艣la艂am zupe艂nie inaczej. W 艢wieciu te偶 nie czu艂am si臋 za dobrze. By艂y tam bardzo surowe zasady, do kt贸rych nie potrafi艂am si臋 przystosowa膰. W zwi膮zku z tym 偶e pobi艂am trzy piel臋gniarki, po 3 miesi膮cach zosta艂am skierowana na oddzia艂 s膮dowy o wzmocnionym zabezpieczeniu, poniewa偶 mia艂am w s膮dzie, jak si臋 okaza艂o, sprawy za posiadanie narkotyk贸w, rozprowadzanie i pobicie. Wtedy zrozumia艂am 偶e to nie s膮 偶arty. Zaczelam si臋 stara膰 i pracowa膰 nad sob膮. Uczestniczy艂am w terapiach, jedzilam na przepustki. Pobyt m贸j tam trwa艂 rok. W grudniu 2018 dosta艂am wypis do domu i podj臋艂am pr贸b臋 samob贸jcza. Uzna艂am 偶e moje 偶ycie bez narkotyk贸w nie ma sensu i wyskoczy艂am przez okno. Po tym zdarzeniu znowu wrocilam do Swiecia na 6 miesi臋cy. Stwierdzono u mnie schizofreni臋 i zaczelam si臋 leczy膰 w tym kierunku. 10.06.2019 roku dosta艂am wypis, ale miesi膮c pozniej znowu zaczelam eksperymentowa膰 z narkotykami. We wrze艣niu posz艂am do nowej szko艂y, ale po tym jak przysz艂am do szko艂y pod wp艂ywem zosta艂am zawieszona w prawach ucznia. Skierowano mnie na oddzia艂 dla doros艂ych w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy. Jednak tam, zapozna艂am pana kt贸ry za poca艂unki i takie rzeczy dostarcza艂 mi narkotyki. Pobyt niewiele mi da艂. Zaraz po otrzymaniu wypisu, posz艂am kupi膰 narkotyki. Nast臋pnego dnia obudzi艂am si臋 z ogromnym poczuciem winy i zdecydowa艂am si臋 na o艣rodek odwykowy w Marian贸wku. By艂am tam przez 3 dni. Po tym jak si臋 samookaleczy艂am, dosta艂am natychmiastowo wypis. Wrocilam do domu i obieca艂am 偶e ju偶 bedzie dobrze. I faktycznie by艂o. Wrocilam do szko艂y, jednak z nieznanych przyczyn kt贸rego艣 popo艂udnia bez wi臋kszego namys艂u podj臋艂am kolejny raz pr贸b臋 samob贸jcza. Trafi艂am od razu na intensywna terapie. Po艂kn臋艂am 27 tabletek silnego leku. Cudem prze偶y艂am. Teraz przebywam na oddziale psychiatrycznym dla doros艂ych juz od 3 miesi臋cy. Na razie jest stabilnie jednak obawiam si臋 tego co przyniesie mi przysz艂o艣膰...

Hej, od kilku dni my艣l臋 o tym co przesz艂a艣, o tym co Ci doradzi膰, jak Ci pom贸c. Nie napisa艂a艣 od czego to wszystko si臋 zacz臋艂o a to jest kluczowe w zrozumieniu swoich problem贸w je艣li chcesz zmieni膰 swoje 偶ycie.
Musisz przestawi膰 swoje my艣lenie, nie mo偶esz 偶y膰 przesz艂o艣ci膮 bo ona Cie przyt艂acza, powoduje 偶e jeste艣 nieszcz臋艣liwa. Zajmij czym艣 my艣li, znajd藕 co艣 co sprawia Ci przyjemno艣膰, np. pisanie, fotografowanie albo wolontariat w schronisku. Nie my艣l o tym co by艂o, zacznij nowe 偶ycie. Jeste艣 m艂oda jeszcze wiele dobrego przed Tob膮 tylko musisz zmieni膰 nastawienie do 偶ycia. A 偶eby zaj膮膰 czym艣 my艣li i uporz膮dkowa膰 troch臋 my艣lenie polecam kana艂 a YT o. Adama Szustaka.
呕ycz臋 Ci powodzenia. Nie b臋dzie 艂atwo, ale warto.