Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie mogę sobie poradzić z poczuciem odpowiedzialności


Recommended Posts

Witam. Jestem młoda lekarka specjalizacji rehabilitacji i jednocześnie fizjoterapeutka. Mam 30 lat i ogromny problem z radzeniem sobie z odpowiedzialnością za pacjenta. Ciagle mi się wydaje że zrobiłam za malo, że źle zbadałam , że nie potrafię pomóc. A najgorsze dzieje się w momencie gdy pacjent poczuje się gorzej. Nie mogę wtedy przestać o tym myśleć, a zdarza się to często. Ostatnio sytuacja z pracy , nie było wiele czasu trzeba było pomoc kolezance z pracy.  Niestety po zabiegu koleżanką poczuła się gorzej i ja teraz boje się iść do pracy. Wsumie nie wiem czego się boje ośmieszenia ? Tego że ktoś powie że do niczego się nie nadaje.  Te myśli są już tak przytłaczające dla mnie że nie potrafię sobie z tym poradzić.  Proszę poradzcie mi coś 

 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co piszesz jesteś wrażliwą i empatyczną osobą, a ten zawód wybrałaś pewnie z powołania. I chyba też dążysz do perfekcji? Z tym nie warto przesadzać, bo można się tylko zadręczyć. Nikt nie jest perfekcyjny, każdy częściej lub rzadziej popełnia jakieś błędy. Z tym że Ty w pracy jesteś narażona na większy stres niż osoba wykonująca inny zawód. Może warto porozmawiać z kimś starszym od Ciebie, z o wiele większym doświadczeniem w tym zawodzie. Być może w Twoim wieku też przeżywał podobne rozterki, może będzie Ci mógł udzielić rad wynikających z jego doświadczenia. Polecam także wizytę u psychologa. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.