Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Uzależnienie


Recommended Posts

Jestem z moim chłopakiem dwa lata, kocham go najmocniej na świecie i naprawdę jest jedyną osobą bez której nie mogę żyć i której mogę się wygadać, nie mamy przed sobą tajemnic, ale ostatnio dzieje się coś ze mną, jestem tak o niego zazdrosna że obrażam się jak spotyka się z kolegami tak po prostu spotykają się rozmawiają i tyle, a ja mu robię problem ze jest z nimi a nie w domu, bo ja wtedy akurat nie mogę wyjść już z domu to chce żeby on był też w domu a nie gdzieś z kolegami, boję się że spotka jakaś dziewczynę że się w niej zakocha, że ona go jakoś uwiedzie naprawdę to jest przerażające ja ostatnimi czasy nie jestem sobą, w ogóle nie myślę o sobie tylko o nim, co robi, czy mnie nie okłamuje gdzie jest, czy mnie kocha, a pisze mi to codziennie że mnie kocha naprawdę i mi to mówi, ale ja nadal i tak mam swoje zdanie i no po prostu nie chce żeby się spotykał z kimkolwiek innym niż ze mną, wiem że to chore, ale co jest ze mną nie tak? Co mam zrobić? Co mam zmienić? Ja nie mam ochoty się z nikim innym spotykać tylko z nim. Naprawdę, co noc wmawiam sobie że wszystko jest dobrze że po prostu nie chce mu się w domu siedzieć to spędza czas z kolegami jak ja nie mogę wyjść, ale następnego dnia znowu jest to samo jak się dowiaduje że jest z kimś to mnie krewa zalewa, proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Pani uczucia pokazują, że chłopak jest dla Pani bardzo ważny, stąd potrzeba kontroli i zazdrość. Z drugiej strony te same uczucia mówią o Pani poczuciu własnej wartości. Jeśli obawia się Pani, że ktoś by mógł odebrać Pani chłopaka lub on mógłby się kimś innym zainteresować to oznacza, że potencjalnie mógłby się znaleźć ktoś atrakcyjniejszy od Pani.

Więc najpierw niech Pani przyjrzy się sobie, co się kryje za zazdrością? Jakie myśli o sobie samej?

Może Pani dokończyć zdanie:

"Boję się, że on spotka jakąś dziewczynę i się w niej zakocha bo......"

"On da się uwieść innej dziewczynie bo..."

Potem może Pani sprawdzić czy te przekonania są uzasadnione.

Warto przeprowadzić takie rozważania na sesji z psychologiem, który odpowiednio Panią poprowadzi.

Pzodrawiam,

Katarzyna

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.