Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

MZ88

Mówi, że kocha i chce odejść. Jak ocalić związek?

Recommended Posts

Mam 31 lat, jestem kobietą. Jestem pół roku w związku, z mężczyzną który został zadradzony dwa miesiące przed ślubem. Nasz związek był szczęśliwy, udało się zapomnieć o ex,  on się zakochał i był szczęśliwy. Postanowił się oświadczyć i był pewien, że chce ze mną spędzić życie. Wtedy przez pracę zaniedbaliśmy związek i nie mieliśmy dla siebie czasu. Przyszły wspomnienia o byłej która odezwała się i tęsknota za spędzanie wspólnie czasu. Od tamtej pory mój partner jest załamany, nie wie czego chce. Z jednej strony mówi, że nic nie czuje do ex i nie potrafiłby wrócić. Ma w głowie tylko to że mnie kocha, ale nie potrafi się otworzyć i chce odejść. Jak można to uratować ? Czuje, że możemy być razem szczęśliwi i też to kocham. 

Link to comment
Share on other sites

dla mnie czerwona lampka jak facet swiezo po rozstaniu i raptem po paru miesiacach sie oswiadcza..., a pozniej chce odejsc.... to zle o nim swiadczy.

to jest swietelko ostrzegawcze, ze on  jest niestabilny emocjonalnie

Jak facet chce odejsc, to go nie zatrzymasz. On sam musi chciec pracowac nad soba i nad zwiazkiem. Nie pojdziesz zamiast niego na terpaie czy nie napiszesz w jego imieniu do ex, ze nie zyczy sobie z nia kontaktu.

W mojej ocenie, on nie przepracowal swojego rozstania z ex, za szybko wpakowal sie w nowy zwiazek, chcial jakos te swoje uczucia okazac, wiec wyskoczyl z pierscionkiem, ale wtedy dotarlo do niego, ze pierscionek nic nie zmienia, bo on wciaz nie doszedl do siebie po rozstaniu.

Moze chce Cie zostawic, ale nie chce ranic, wiec bedzie wymyslac jakies historie, ze potrzebuje sobie to wszystko poukladac, potrzebuje czasu dla siebie itd.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Po szczerej rozmowie jasne jest, że nie przepracował związku. Nadal mówi szczerze że chce ze mną być, że jestem wartościowa i przy mnie udało się mu być szczęśliwym. Do momentu kiedy ex dowiedziała się i zaczęła manipulacje... w tym momencie jest na skraju depresji, nie może uwolnić się od myślenia o niej, jest przepełniony gniewem ale nie wie dlaczego nie może przestać myśleć wiedząc że kocha mnie . Czy terapia może pomóc, czy nie warto łudzić się że zapomni . Z góry dziękuję za odpowiedź,  sama nie mogę sobie tego poukładać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.