Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie radzę sobie


ataga

Recommended Posts

Mojego męża poznałam na portalu randkowym, od początku czułam, że coś z tego będzie. Zarówno ja, jak i on byliśmy po ciężkich związkach. Tu zaczyna się całe sedno sprawy. Mąż rozstał się z poprzednią partnerką prawie trzy lata temu. Była od niego o prawie dekadę starsza, chorowała na chorobę dwubiegunową. Biła męża, wyzywała, krytykowała, a na koniec zostawiła samego w wynajętym mieszkaniu i wpędziła w długi - koszmar. Po tej sytuacji mąż załamał się, nie uczęszczał na uczelnię ani do pracy. 

Kobieta ta ma bardzo mocną osobowość, zawodowo śpiewa. Kiedy poznaliśmy się z mężem dużo opowiadaliśmy sobie o poprzednich związkach, widziałam, że potrzebował komuś się zwierzyć z tego, co tam się działo, pokazał mi nagranie jednej z ich kłótni. Kiedy zamieszkaliśmy razem okazało się, że mąż miał jeszcze u siebie jakieś jej stare dokumenty, na komputerze pliki z nią związane. Na początku starałam się go zrozumieć - wyprowadził się z poprzedniego mieszkania szybko, nie przeglądał rzeczy, które ze sobą zabrał, ale z czasem zaczęło mnie to boleć. Przy kłótniach zdarzało mu się powiedzieć, że jestem podobna do niej, że to też zły związek... 

Bardzo się boję, przez to, że ta kobieta ciągle gdzieś się przewija mam takie poczucie, że może jestem gorsza od niej, skoro mimo takiego upływu czasu wciąż gdzieś tam w tle jest. Co więcej, pół roku przed tym, jak poznaliśmy się z mężem, a ponad dwa lata po tym, jak mąż rozstał się z tą kobietą, spotkali się i uprawiali seks. Nie umiem tego zrozumieć, obawiam się, że nie radzę sobie z tym. Boję się, że może mimo wszystko uczucia męża do tej kobiety nie zniknęły? A może to ja przesadzam i zamiast zastanawiać się nad czymś takim powinnam pomóc mężowi uporać się z traumą? 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.