Jump to content
hortey1996

nie wiem co robic

Recommended Posts

witam.Mieszkam za granica.Codziennnie mysle zeby wrocic do Polski i kupic bilet ale z jakiegos powodu tego nie robie.Za trzy tygodnie mam wazne wydarzenie za granica nna ktorym musze byc.Chetnie pojechalabym do Polski przed tym wydarzeniem i przyleciala tylko na to wydarzenie ale nie mam do siebie zu aufania czy nie bede histeryzowac i nie wsiade do samolotu.Ciagle zmieniam zdanie raz chce wracac do Polski raz nie .Mysle ze chcialabym mieszkac na stale w Polsce ale mieszkam z rodzicem ktory nie wiem czy sobie poradzi .Nie mam odwagii w sobie i wytrwalosci zeby wrocic do Polski.Kiedy mam podjac jakas decyzje bardzo sie waham i strasznie dlugo to trwa .Caly czas zmieniam zdanie ale jednoczesnie cierpie bo tesknie za Polska

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Bardzo mało Pani napisała o sobie, ale co do Pani decyzji co do powrotu do Polski to dobrze by było gdyby Pani przyjrzała się paru kwestiom:

- dlaczego pojawia się u Pani chęć powrotu? Jeśli Pani tęskni to za czym lub za kim konkretnie?

- co powstrzymuje Panią przed podjęciem takiej decyzji (czy tylko rodzic)

- jak wygląda Pani edukacja czy możliwość pracy tu gdzie Pani mieszka i w Polsce (nie pisze Pani ile ma Pani lat a nie chcę tylko wnioskować na podstawie nicka)

- czego Pani się obawia (pisze Pani o odwadze i wytrwałości)?

Odnośnie podejmowania decyzji to czy ten długotrwały proces występuje u Pani w każdej sytuacji? Jakie myśli pojawiają się w trakcie podejmowania decyzji? Często problem z podjęciem decyzji wynika z obawy przed jakimiś negatywnymi konsekwencjami, które sami wymyślamy i piętrzymy przed sobą co skutecznie utrudnia podjęcie decyzji.

Zachęcam Panią do porozmawiania z psychologiem na ten temat.

pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.